Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması Finalistleri Belirlendi

Bu yıl yirmi üçüncüsü düzenlenecek Türkiye’nin pop müziği alanında yaşayan geleneksel tek müzik yarışması olan Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın finalde yarışacak 10 finalisti belirlendi.

 

Kuşadası Altın Güvercin 2020 Beste Yarışması’nın Seçici Kurulu 29 Haziran 2020, ön jürisi ise 30 Haziran 2020 tarihinde toplandı. Jüri başkanlığını MFÖ üyesi müzisyen Fuat Güner’in üstlendiği, Altın Güvercin genel koordinatörü Ali Rıza Türker, Kurtalan Ekspres üyesi müzisyen Ahmet Güvenç, opera sanatçısı ve şan eğitmeni Burcu Soysev, müzisyen Ferhat Göçer, Aranjör vokal koçu Ödül Erdoğan  ile TV müzik program yapımcısı İzzet Öz’den oluşan ön jüri finalistleri belirleyen değerlendirmesini yaptı. Ön jüri, 10 finalist parça ile yedek parça belirledi.

 

Finalist besteler ve bestecileri:

 

PARÇA ADIBESTECİ
SENSİZ OLMAZB. KAĞAN ÇOBAN
RESMEN ARANIYOR SEDAT YÜCE
KIRIK AYNADOĞAN KOSPANÇALI
KOKUN ŞEHİR DEĞİŞTİRDİĞİNDEDENİZ ÖZÇELİK
YOKEMRE KANTAŞLI
YA SU YA ATEŞMERVE ÖNER DEMİRCİ
ZAMAN SENSİNŞEVKİ ÇEPA
BİR YOLCULUKTUERHAN SİRET DOĞAN
AYNALAROĞUZ DURAK
SEVDA YOKUŞLARIBERKİN KOÇAK
YEDEK
AŞK EVLERDEN UZAKOZAN GÜNEYSU

Kuşadası 2020 Altın Güvercin Beste Yarışması’nın müzik otoriteleri ve halk jürisinden oluşan büyük jürisi birinci, ikinci ve üçüncü olan ödül sahiplerini oylarıyla belirleyecek. Bu zamana kadar yeniden düzenlenecek olan 10 müzik eseri bir dijital platformda müzikseverlerin değerlendirmesine sunulacak. Yarışma sonunda başarılı olan birinci besteciye Altın Güvercin ve 50 bin TL para ödülü, ikinci besteciye Gümüş Güvercin ve 30 bin TL para ödülü, üçüncü besteciye ise Bronz Güvercin ve 20 bin TL para ödülü verilecek. Finaldeki en başarılı yorumcuya da ayrıca ödül verilecek.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Fikri Haklar Konuşulacak