Kriptosanat Ve Telif Hukuku

Türk Alman Ticaret Odası tarafından fikri mülkiyet, marka hukuku, kriptosanat ve telif hukuku konularını içeren seminer düzenlenecek.

 

Seminerde fikri mülkiyet neyi kapsar ve dijitalleşen dünyada hakların nasıl korunacağı, kriptosanat ve blokzincirin ne olduğu konularına değinilecek.

 

Konuşmacılardan Prof. Dr. Arzu Oguz  “Türk Marka Hukukuna Giriş” başlıklı sunumu içerisinde,  markalaşmada dikkat edilecek hususların neler olduğu, marka olabilecek işaretlerin ne olduğu, marka ihlalinde Türk Hukukundaki yaptırımların ne olduğu konularına değinecek.

 

Av. Melis Ersöz Koca, “Start-Up’larda Uluslararası Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi” başlıklı sunumunda, Start-up’ların yatırımcı çekmek için geliştirmesi gereken fikri mülkiyet stratejileri neler olduğu, bir yatırımcının yatırım yapacağı Start-up’ı seçerken dikkat etmesi gereken fikri mülkiyet hukuku noktaları neler olduğu konularına değinecek.

 

Stj. Av. Bengi Baydan, “Kriptosanat ve Telif Hukuku” başlıklı sunumunda kriptolamanın ne olduğu, blokzincirin ne olduğu, telif hukuku ile bağlantısı, dijital sanat ürünlerinde son dönemde sayısı hızla artan NFT (Non-fungible token) kullanımının hukuki çerçevesinin ne olduğu konularına değinecek.

 

Seminer, 7 Eylül’de saat 11:00’de gerçekleşecek.

 

Fotoğraf: Executium
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Cox’tan Yeni İtiraz