Korsanlığa Karşı Fidye Talepli Korsanlık

Korsanlar hem hak sahiplerine hem de birbirlerine zarar veriyor. Hackerlar, şimdi de İngiltere merkezli iki korsan IPTV sitesini, kullanıcı verilerini polise vermekle tehdit ediyorlar.

 

TorrentFreak’ın haberine göre, korsan IPTV servisi verenler 94.000 dolar değerinde fidye ödenmesi için tehdit alıyorlar. Korsanlar fidye ödenmemesi halinde müşteri e-posta ve banka bilgilerini polis ve korsanla mücadele gruplarıyla paylaşılacağı konusunda şantaj yapıyor.

 

Bu internet sitelerinden ikisi de şu anda aktif olarak kullanılamıyor. Birisinde sitenin bakım aşamasında olduğu belirtiliyor. Diğer sitede ise, kullanıcı verilerinin ele geçirildiği ve sitenin elinde olan verileri iyi koruyamadığına ilişkin bilgi açıkça yer alıyor.

 

Şantajcılara korsan siteler tarafından ödeme henüz yapılmadı. Hackerlar tarafından saldırılan siteler kapatılacak mı yoksa fidye ödeyip yollarına devam mı edecekler bunu zaman gösterecek.

 

Daha önce de Müzik Analiz’de korsan siteler arasındaki farklı bir tartışmaya “Korsan Korsana Karşı!” haberimizde yer vermiştik.

 

Fotoğraf: Mika Baumeister
İlginizi Çekebilecek Yazılar  BMG: Komşu Haklar Alanına Girdik