Korsan IPTV Mücadeleleri

Bright House ve birkaç müzik şirketi önümüzdeki hafta mahkemeye çıkıyor. Hazırlık aşamasında, bir Florida federal mahkemesi, jüri önüne neyin getirilip neyin getirilemeyeceği konusunda bazı kurallar koydu. Üç yıl önce, Warner Bros ve Sony Music gibi dünyanın en büyük müzik şirketlerinden bazıları, internet servis sağlayıcı Bright House Networks’e dava açtı.

 

Kayıt şirketleri, sağlayıcıyı korsan aboneleri durdurmak için yeterli çabayı göstermemekle suçladı. Özellikle, İSS’nin tekrar eden ihlalleri sonlandırmadığını iddia ettiler.

 

Müzik şirketleri, İSS’nin kayıtlı abone dışındaki kişiler tarafından gerçekleştirilen ihlallerden sorumlu olmadığını savunmasını yasaklayan bir talimat istedi. Bu istek mahkeme tarafından reddedildi.

 

Müzik şirketleri için bazı olumlu haberler de vardı. Müzik endüstrisinde fiyat sabitlemeden bahsetmeyi yasaklayan önerge kabul edildi. Aynı şey, bazı küçük sanatçıların müzik şirketleri tarafından korkunç sözleşmeler yoluyla sömürüldüğü iddiaları için de geçerli.

 

En güvenilir ve tanınmış korsan IPTV sağlayıcılarından biri olan SmoothStreams, bu ay aniden çevrimdışı oldu.

 

Torrentfreak’in haberine göre SmoothStreams’in (SSTV) gerçekten kapatıldığını ve sorumluların MPA-Canada (Kanada Sinema Derneği) ve ACE üyeleri ve bağlı kuruluşlar olduğunu doğrulayabiliriz.

 

Bell Media, Rogers MediaDisney, Paramount, Columbia, Warner Bros. ve Universal Marshall Macciacchera and Antonio Macciacchera’nın SmoothStreams.tv ve live247.tv, StreamTVNow.tv ve StarStreams.tv dahil olmak üzere birkaç ek platformun sahipleri ve operatörleri olduğunu iddia ettiler. İddia beyanlarının sunulduğu aynı gün, davacılar SmoothStreams’i kapatmak için ihtiyati tedbir almak için derhal bir duruşma talep etti.

 

Ayrıca, Marshall ve Antonio ile bağlantılı binaları aramalarına ve önceden herhangi bir uyarıda bulunmalarına gerek kalmadan kanıtları ele geçirmelerine olanak tanıyan özel bir mahkeme yetkisi türü olan Anton Piller emrini de istediler. Aynı tür emir daha önce TVAddons’ın eski operatörü Adam Lackman’a karşı da kullanılmıştı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Google’dan Korsan Siteye Yasak

 

Davacılar tarafından Haziran ayı sonlarında alınan ihtiyati tedbir içeren bir ara karar, Marshall ve Antonio’nun SmoothStreams’e bağlı herhangi bir hizmeti veya benzer platformu kullanmasını engelliyor. Emir ayrıca Marshall ve Antonio’nun tüm SmoothStreams sistemini kapatmasını ve altyapısının kontrolünü bağımsız bir avukata vermesini gerektiriyor. Geçici emir, SmoothStreams ve ilgili kuruluşların varlıkları Kanada dışında elden çıkarmasını veya dağıtmasını da yasaklıyor.