Kanye West’ten Donda Stem Player

Ünlü müzisyen Kanye West dinleyicilerin parçaları düzenlemesine olanak veren yeni bir taşınabilir hoparlörü duyurdu. Aletin adı Donda Stem Player.

 

Araştırmacıların bir kaç yıl önce geliştirdiği yeni müzik formatı Stem, şarkıları dört farklı kanal üzerinden kaydediyor. Bu kanallarda şarkının farklı enstrümanları ve vokal sesleri yer alabiliyor. Böylece kullanıcılar dilerlerse uygun bir yazılım vasıtasıyla, kanallardaki enstrüman seslerini ayrı ayrı kopyalayabiliyor, bu seslere müdahale edebiliyor, sesini açıp kapatabiliyor.

 

Donda Stem Player bu temel üzerinde çalışıyor. Kendi sitesinde yer alan bilgilere göre vokaller, davullar, baslar kontrol edilebiliyor, ayrı ayrı dinlenebiliyor, efektler eklenebiliyor. Ayrıca dört kanallı kayıpsız ses miksi yapılabiliyor.

 

Donda Stem Player 8 GB kapasiteye sahip ve .AIFF .AIF .FLAC .M4A .MP3 .WAV .WAVE .AAC .ALAC .MP4 formatlarını destekliyor. Sahipleri kendi şarkılarını da yükleyebiliyorlar.

 

Kenya West tarafından duyurulan yeni cihaz henüz ön sipariş aşamasında olmakla beraber kullanıma ilişkin videolar sosyal medyada dolaşmaya başladı bile.

 

Seyretmek için tıklayınız.

 

Cihazın kendi sitesine ulaşmak için tıklayınız.

 

Fotoğraf: Axel Antas-Bergkvist
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Dillon Francis’ten Sanal Show