İstanbul’da Park Et Seyret

Covid-19 salgını süresince duran etkinlikler ve konserler sonrası ilk etkinlik duyuruları geldi. Alışkın olunmayan bir tarzda da olsa, ilk konser etkinliği 26 Haziran’da İstanbul’da olacak.

 

Türkiye’de ilk defa düzenlenecek arabalı konserler 26-27 Haziran’da Kenan Doğulu konseriyle başlayacak. Konser, İstanbul Açıkhava Gösteri Merkezi Yenikapı’da gerçekleşecek. 1400 araç ile sınırlı olarak gerçekleşecek konser için uyulması gerekli kurallar Biletix’in internet sitesinde yayınlandı.

 

Araçlar Hakkında

 

Etkinlik alanına sadece Sedan, Hatchback, Mini, Station Wagon, Coupe tipi ufak binek araçların girişine izin verilecek. SUV Jeep ve benzeri yüksek araçlar alana alınmayacak. Park etme prosedürü için konser alanında trafik yönetim ekibi olacak. Tüm araçların girişte plakaları kontrol edilerek iki metre arayla sosyal mesafe sağlanarak araçların park etmesi sağlanacak. Tek bir rotadan Covid-19 tedbir kurallarına uygun olarak araçlar içeri alınacaklar ve mekan içerisinde yetkili kişiler tarafından park yerine yönlendirilecekler. Konser başladıktan sonra gelen araçlar biletin kategorisine bakılmaksızın alan içinde bu durum için ayrılmış bölümde uygun olan yere yönlendirilecek. Araçta sürücü ile birlikte toplam üç kişi bulunabilecek. Konsere altı yaş ve üzeri seyirciler katılabilecek. Bu kişiler maskeli olarak cam kenarlarında oturabilecek ve araçta sadece ön sol cam açık kalabilecek. Seyirciler, aracın radyosundan RDS sisteminden faydalanarak da konseri dinleyebilecekler. Araçların etkinlik sonrası mekanda park etmesine izin verilmeyecek.

 

Yiyecek-İçecek

 

Konserde, yiyecek ve içecek servisi bulunacak. Fakat konser alanına yiyecek ve içecek ile girişe izin verilmeyecek.

 

Araçtan İnip Konser Dinlemek Yasak

 

Konserde, araçtan inip konser dinlemek yasak. Seyirciler araçlarından sadece etkinlik alanındaki tuvaletleri kullanmak için inebilecekler.

 

Sahne

 

Sahne 4 metre yüksekliğinde bir platform üzerine kurulacak. Mekanın uygun yerlerine led ekranlar da yerleştirilecek.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Youtube: 3 Milyar Dolar Yeterli mi?

 

Bilet Fiyatları:

 

İlk konserleri, 26-27 Haziran tarihlerinde Kenan Doğulu verecek. Sonrasında 3-4 Temmuz tarihlerinde aynı yerde Sertab Erener’in konseri olacak. İlk araba konserlerinin bilet ücretleri:

 

Sürücü

  1. Kategori – 387.50 TL
  2. Kategori – 262.50 TL
  3. Kategori – 202.50 TL

 

Sürücü + 1 Yolcu

  1. Kategori – 695.00 TL
  2. Kategori – 470.00 TL
  3. Kategori – 360.00 TL

 

Sürücü + 2 Yolcu

  1. Kategori – 795.00 TL
  2. Kategori – 570.00 TL
  3. Kategori – 460.00 TL

 

Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek arabalı konserler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve bilet almak için tıklayınız.

Fotoğraf: Dan Gold