IPTV Satıcılarına Polis Memurlarından Şahsen Uyarı

Bu hafta Telif Hakkı Hırsızlığına Karşı Federasyon (FACT), İngiltere’de yasadışı IPTV aboneliği sağladığından şüphelenilen kişilere karşı kişiye özel bir uygulama başlattı.

 

FACT, West Midlands ve Warwickshire Polisi’nden memurlarla bir araya geldi.

 

Alcester, Solihull ve Birmingham’daki evleri hedef alan müfettişler, şüphelilerin yasa dışı faaliyeti derhal sona erdirmeleri için şahsen uyararak “Dur ve Vazgeç” bildirimleri yaptı.

 

TorrentFreak haberine göre, Birleşik Krallık’taki polis güçlerinin, ihtarnamelerin idari süreçteki bir araçtan biraz daha fazlası olduğunu kabul ettiğini gösteriyor. Bununla birlikte tarafa tebligat yapılmış olması, müteakip bir cezai kovuşturmayı ve hatta hukuk davasını destekleyecek kanıt olarak sayılmasını sağlayabilir.

 

Fikri Mülkiyet Ofisi’nin IP Suç ve Uygulama Raporu 2020-21’e göre, FACT operasyonları büyük ölçüde IPTV abonelikleri satan alt düzey suçluları hedef alıyor.

 

Raporun kapsadığı yıllar arasında FACT, % 90’lık bir başarı oranı elde etti ve 84 tane “Dur ve Vazgeç” bildirimi yayınlandı.

 

FACT, şüpheliler hakkında istihbarat toplamak için Devlet Ajansı İstihbarat Ağı (GAIN) ile birlikte çalışıyor.

 

FACT açıklamasında son eylemin, Birleşik Krallık’ta ve dünya çapındaki yayıncıları ve hak sahiplerini etkileyen, sektöre ve ekonomiye mali zarar veren premium televizyon içeriğine yetkisiz erişimi teşvik eden bireyleri hedef aldığını belirtti.

 

Fotoğraf: Maggie Yap
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Korsana Tutuklama