Instagram Reels 50’den Fazla Ülkede Piyasaya Sürülecek

Facebook, TikTok yasağı söylentileri devam ettikçe ABD’de ve 50’den fazla diğer pazarda Instagram Reels lansmanını yapmaya hazırlanıyor.

 

Instagram Reels ilk kez geçen yıl Brezilya’da test olarak piyasaya sürüldü. Hindistan’da TikTok yasağının ardından Facebook Instagram Reels’in kullanımını genişletmeye başladı. İlk olarak Fransa ve Almanya’ya sunulan hizmet daha sonra Hindistan’a genişledi. Haber kaynakları şimdi de şirketin daha kapsamlı bir küresel lansmana hazırlandığını söylüyor.

 

Music Business Worldwide’a göre Facebook’un Instegram Reels’ı, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Japonya, Meksika ve diğer 50 ülkede piyasaya sürülecek. Kullanıcılar, “Reels” simgesine dokunarak yeni özelliğe erişebilecekler.

 

Instagram Reels ile kullanıcılar geniş bir müzik kataloğundan 15 saniyelik video klipler oluşturabilecekler. Kullanıcılar ayrıca başkalarının videolarından remixleri ödünç alıp, karıştırabilecekler. “Featured Reels” bölümü, TikTok’lar kadar viral olacak şekilde tasarlanmıştır.

 

Facebook’un iddiasına göre ABD’de TikTok’un yasaklanmasıyla birlikte milyonlarca kullanıcı Instagram Reels’a akın edecek. Facebook’un bütün uygulamaları için toplamda 3 milyardan fazla kullanıcısı var.

 

Facebook uygulamayı kopyalamak için iyi bir zamanlama olduğunu kabul etmekten çekinmiyor. Instagram Hikayeleri ortaya çıktıktan ve bir Snapchat özelliğini taklit ettikten sonra, Adam Mosseri iyi fikirleri çalmanın şirketin DNA’sında olduğunu itiraf etmişti.

 

Fotoğraf: freestocks
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Çin Hükümeti TikTok Oracle Anlaşmasını Reddedecek mi?