Ingrooves’un Türkiye Seçimi Haluk Cerahman

Geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde UMG’nin satın aldığı bağımsız müzik pazarlama ve dağıtım şirketi Ingrooves Music Group, Haluk Cerahman’ın Ingrooves Türkiye Ülke Müdürü olduğunu açıkladı. Ingrooves’un Türkiye Müzik Endüstrisi’ne girişi global bazda etkinlik alanını genişletmeye yönelik bir atılım olarak değerlendiriliyor. Şirket daha önce Brezilya, Japonya ve Güney Kore’de ofis açmış, Avustralya/Yeni Zelanda ve İskandinavya’da da operasyonlarını genişletmişti.

 

Ingrooves CEO’su Bob Roback Haluk Cerahman’ın Türkiye’deki dijital müzik alanındaki 10 yıllık deneyim ve birikiminin önemli olduğunu belirterek, küresel çapta gelişen bir müzik piyasası olan Türkiye’de Ingrooves’un büyümesine destek olmayı kabul etmesinden ötürü memnuniyet duyduklarını ifade etti.

 

Haluk Cerahman, Türkiye’nin öncü GSM operatörü Turkcell altında faaliyet gösteren dijital platform Fizy’deki İçerik Müdürü pozisyonundan ayrılarak Ingrooves’a geçti. Haluk Creahman Fizy’den önce radyo kanallarına ve farklı markalara dijital platform stratejilerini geliştirme konusunda danışmanlık yapmıştı.

 

Cerahman, “Ingrooves Türkiye’nin başına geçerek, şirketin yenilikçi dağıtım ve pazarlama platformunu müzik şirketi ve sanatçı müşterilerle tanıştıracak olmaktan ve ayrıca tüm Ingrooves portföyü için Türkiye’de yeni fırsatların aralanmasına vesile olacak olmaktan heyecan duyuyorum” ifadelerini kullandı.

 

Cerahman, Universal Music Group’un İstanbul’daki ofisinden çalışmalarını sürdürecek.

 

Ingrooves Music Group, Universal Music Group’a ait sanatçılar ve bağımsız yapım şirketleri için özel hizmetler sunan bir Kuzey Amerika global dağıtım, teknoloji ve pazarlama şirketidir.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Audiomack, UMG ve Sony ile Lisans Anlaşmalarını İmzaladı