İngiltere’de Kapalı Mekan Konserlerine Dönüş

Bu ayların başında İngiltere’de dış mekan konserleri için start verilmişti. Programın başarıyla uygulanması ve sosyal mesafeli bir iç mekan eğlence denemesinin başarısı üzerine şimdi 1 Ağustos’tan itibaren iç mekan konserlerine başlanacak.

 

Kültür Bakanı Oliver Dowden kapalı mekan konserlerine dönüş olacağını geçtiğimiz günlerde duyurdu. Açık hava konserleri ve tiyatro etkinliklerinde olduğu gibi, etkinlik düzenleyicilerden Covid-19’un yayılmasını önlemek için sosyal mesafeli tedbirleri uygulamaları istenecek.

 

Kültür Bakanı Dowden, casinoların, buz pateni pistlerinin ve bowling salonlarının da 1 Ağustos’ta tekrar açılmasına izin verileceğini de belirtti. Ek bir dizi pilot toplantı sorunsuz bir şekilde devam ederse, “stadyumlar ve yarışma mekanlarının” da ticari faaliyetler, merkezler ve konferanslar gibi Ekim ayında katılımcıları ağırlamaya başlayacağını söyledi.

 

Öte yandan Hükümet’in açık hava gösterilerinin bu ayın başlarında sosyal mesafeyle devam etmesi kararı sonrasında Camden Market, Covid-19 tecritlerinden bu yana İngiltere’nin ilk açık hava canlı müzik etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

 

Ücretsiz açık hava gösterisi “Camden Unlocked” başlığı altında 25 Temmuz ile 16 Ağustos tarihleri arasında hafta sonları gerçekleştirilecek.

 

Her Cuma, Cumartesi, Pazar öğleden sonra yarı akustik setlerle tek bir performans olarak Miles Kane, Shaun Escoffery, Stone Foundation, Pitches Sons, Newton Faulkner, John Power, Mae Muller ve The Puppini Sisters tarafından Don Letts, Shiine On ve Solar Radio’nun DJ performansıyla birlikte yapılacak.

 

Camden Unlocked Programı şöyle:

 

25 Temmuz CumartesiMiles Kane
26 Temmuz PazarShaun Escoffery + Solar Radio DJ Set
31 Temmuz CumaSons of Pitches
1 Ağustos CumartesiNewton Faulkner + Don Letts DJ Set
7 Ağustos CumaJohn Power + Shiine On DJ Set
8 Ağustos CumartesiStone Foundation
15 Ağustos CumartesiMae Muller
16 Ağustos PazarPupinni Sisters
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Google’ın Sesli Reklam Satış Platformu

 

Ücretsiz biletler “ilk gelen ilk alır” esasına göre günde 150 ile sınırlı olacak. Biletler için tıklayınız.