İngiltere’de Canlı Etkinliklere Kamu Destekli Sigorta

Canlı etkinlikler sektörü, 750 milyon sterlini aşan devlet destekli bir sigorta planıyla destek almaya hazırlanıyor.

 

Rishi Sunak tarafından açıklanan girişim, gelecek yıla kadar etkinlikleri güvenle planlamalarına yardımcı olmak için tasarlandı. Sunak, programı başlatmak için Underbelly tarafından işletilen bir festival sitesi olan London Wonderground’u ziyaret etti.

 

Canlı sektör ve Birleşik Krallık ticaret organları, Covid kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından festivaller de dahil olmak üzere etkinliklerin canlandırılmasına yardımcı olmak için böyle bir plan çağrısında bulunuyor.

 

Hükümet, Live Events Reasürans Planını sunmak için Lloyd’s ile ortaklık kurdu. Plan, hükümetin bir ‘reasürör’ olarak hareket ettiğini görecek – sigortacıların şirketlerin ihtiyaç duyduğu ürünleri sunabileceğinden emin olmak için bir garanti ile devreye girecek.

 

Bu program, İngiltere genelinde müzik festivalleri de dahil olmak üzere genel halka açık canlı etkinlikleri destekleyecek. Devletin Covid kısıtlamaları nedeniyle, etkinliğin yasal olarak gerçekleşememesi halinde ortaya çıkan masraflar karşılanacak.

 

Maliye Bakanı Rishi Sunak şunları söyledi: “Etkinlik sektörü ülke genelinde yüz binlerce işi destekliyor ve kısıtlamaların kaldırılmasıyla organizatörlerin başlamaya can attığını biliyorum. Ancak doğru türde bir sigortanın olmaması bir sorun olduğunu kanıtlıyor, bu nedenle ekonomi yeniden açılırken etkinlik sağlayıcılarının ve küçük işletmelerin gelecek yıla kadar güvenle plan yapmasına yardımcı olmak için elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum.”

 

Kültür Bakanı Oliver Dowden şunları söyledi: “Pandemi boyunca milyarlarca pound kurtarma fonuyla canlı etkinlikler için buradaydık. Onlara daha parlak bir gelecek için plan yapmaları için ihtiyaç duydukları güveni vermek amacıyla canlı etkinlik sigortası geliştirdiğimiz i bir sonraki adım.”

 

Fotoğraf: Ming Jun Tan
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Sony-AWAL Soruşturmasında Yeni Aşama