İngiltere Hükümetinden “Canlı Etkinlikler Sigorta Programı”

İngiltere Hükümeti’nin resmi sayfasından yapılan açıklamaya göre İngiltere canlı etkinliklerin iptaline veya ertelenmesine yönelik sigorta programını başlatıyor.

 

5 Ağustos 2021’de İngiltere Hükümeti, Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle etkinliklerin iptali, ertelenmesi, yer değiştirmesi veya etkinlikten vazgeçilmesine karşı güvence sağlayacak bir sigorta programı için start vermişti. Program netleştirildi.

 

“Canlı Etkinlikler Sigorta Programı” ülke genelinde, Covid-19 iptal sigortası alınamaması nedeniyle durdurulma veya ertelenme riski taşıyan müzik festivalleri, konferanslar ve iş etkinlikleri gibi canlı etkinlikleri destekleyecek. Sigorta, ek bir prim karşılığında standart ticari olaylar sigortasının yanı sıra satın alınabilecek.

 

Program, hükümetin yeni Covid kısıtlamaları kapsamında yasal olarak etkinliğin gerçekleşememesi nedeniyle ortaya çıkan maliyetlere karşı koruma sağlayan bir maliyet tazminat planı olarak tanımlanıyor ve halka açık olan ve fiziki olarak İngiltere’de gerçekleşen canlı etkinlikleri kapsıyor. Programa canlı müzik etkinlikleri, festivaller, spor etkinlikleri, ticari fuarlar ve iş etkinlikleri dahil ancak düğünler ve partiler gibi özel etkinlikler dahil değil.

 

Programdan faydalanabilmek için etkinlik organizatörlerinin program dahilindeki katılımcı sigortacılardan ilgili kapsamı satın almaları gerekiyor. Etkinlik organizatörleri ayrıca, en azından kısmen katılımcı bir sigorta şirketi tarafından sağlanan standart bir etkinlik iptal politikasına (veya etkinlik iptal kapsamını içeren bir poliçeye) sahip olmalı veya satın almalı.

 

Program, bilet veya mekan kapasitesinden daha düşük talep olması nedeniyle ortaya çıkan gelir kaybını kapsamayacak ve 30 Eylül 2022’ye kadar sürecek.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Amerika’da Canlı Etkinlik Rehberi: “Safe In Sound”