Influencerlar Aracılığıyla Tanıtımda Yeni Uygulama: Zebr

Zebr isimli uygulama şarkıların TikTok, Instagram, Twitch, YouTube ve Spotify gibi platformlardaki ifluencerlar ve içerik sağlayıcıları aracılığıyla tanıtılmasına imkan veriyor.

 

Uygulamaya dahil olan influencerlar 1 ila 3  puan arasında değerlendiriliyorlar. Her bir puanın 1 pound bedeli oluyor. Sisteme konulan şarkılara 48 saat içerisinde cevap vererek en az 20 saniye dinleyen ve beğenmediyse nedenlerini açıklayanlara ücret ödeniyor. Şarkının sahibinin ödeme yapması için bu dinleme ve geri bildirim yapma sürecinin gerçekleşmesi şart. Aksi durumda ödemesi iade ediliyor.

 

Şarkının kabul edilmesi sonrasında içeriklerde kullanılması veya çalma listelerine eklenmesi için 30 günlük bir lisans veriliyor. Şarkının kullanımına bir hafta içinde başlanılması gerekiyor.

 

​Hangi influencerlar ile çalışacağınızı seçmeniz mümkün olduğu gibi kullanıldığı içeriği ve kullanımlarını takip etmeniz mümkün. Şarkının kullanıldığı videoda sahibi hakkında bilgi bulunması da gerekiyor.

 

Yüklenen şarkılar Instagram grid uygulamasında videolara eklenmiş olarak, hikayelerde doğrudan paylaşarak veya müzik tagi kullanarak veya hikayenin videosuna ekleyerek kullanılabiliyor.

 

YouTubeda videolara ses dosyasını ekleyerek, Twitch’de ise Spotify çalma listesine ekleyerek veya canlı stream sırasında tamamını çalarak kullanılması mümkün.

 

Zebr yetkilileri değerlendirme sistemlerinin  sahte dinleyici kullanan kişileri eleyerek gerçek kişilere erişen influencerlarla çalışma imkanı verdiğini öne sürüyorlar.

 

Fotoğraf: Mateus Campos Felipe
İlginizi Çekebilecek Yazılar  140 Yaşındaki Yeni Keşif: 3D Ses