İklim Krizine Karşı Konser Dizisi

Glass Animals, Declan McKenna ve Sam Fender’in de aralarında olduğu bir grup sanatçı tarafından iklim krizine dikkat çekmek için bir dizi konser gerçekleştirilecek. Konserler dizisi, iklim krizi alanında mücadele eden ve aralarında Greta Thunberg’in de olduğu genç aktivistler tarafından organize edilecek.

 

2021 yılında 43 ülkede yapılacak olan konserlerin ilk adımları Nisan 2021 de İngiltere, ABD ve Japonya’da atılacak. Konserlerin Ekim 2021’de bitmesi planlanıyor.

 

Live Aid konserlerinden yola çıkarak tasarlanan konserler iklim ve çevre duyarlı olarak gerçekleştirilecek. “Climate Live” adı verilen etkinlikler Music Declares Emergency, REVERB, Greenpeace, Friends of the Earth, Oxfam International, 350 International, Extinction Rebellion, My Eco Resolution, Stop Ecocide, YOUNGO (UNFCCC gençlik birimi), Client Earth, The Climate Coalition, Earth Rise, Bye Bye Plastic Foundation, Vision 2025, Green Music Australia ve Ecolibrium gibi kuruluşlar tarafından destekleniyor.

 

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Eski Yönetici Sekreteri Christiana Figueres, “Parlak gençlerimizi, 2021’de COP26’ya giden yürüyüşte dirençli bir gelecek yolunda olduğumuzu göstermek için ülkelerin bir araya gelmeleri gereken zamanda liderleri sorumlu tuttukları için alkışlıyorum” dedi.

 

Fotoğraf: Markus Spiske
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Covid-19 Avrupa’da Yaratıcı Sektörleri % 30 Geriletti