IFPI Ve BAE’den Mutabakat Zaptı

Dünya çapında kayıt endüstrisini temsil eden IFPI ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ekonomi Bakanlığı, BAE’nin kayıtlı müzik endüstrisinin süregelen büyümesini desteklemek için önemli bir Mutabakat Zaptı imzaladıklarını duyurdular.

 

Bölgede bir ilk olan anlaşma ile, müziğin değerini tanıtmak ve korumak, endüstrinin kalkınmasını ve yerel sanatçıların gelişimini desteklemek, BAE’de sağlam ve sürdürülebilir bir müzik ekosistemi geliştirmek amacıyla, Ekonomi Bakanlığı ile IFPI ve bölgede faaliyet gösteren üye yapım şirketlerinin birlikte çalışmasının temelleri atılıyor.

 

BAE Ekonomi Bakanlığı Ticari İşlerden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Ekselansları Abdulaziz Al-Nuaimi, toplu hak yönetiminin önemine değindi ve IFPI ile iş birliğinin müzik endüstrisinin geleceğinin önünü açacağı yorumunda bulundu.

 

Mutabakat Zaptına göre, BAE Ekonomi Bakanlığı, IFPI ve BAE’de faaliyet gösteren yapım şirketleri, uluslararası standartlarla uyumlu bir telif hakkı çerçevesi oluşturmak, müzik yapımcılarının haklarını uygulamaya koymak, korumak ve lisanslama yapmak için ilgili bilgi ve verilerin paylaşılması da dahil olmak üzere işbirliği yapacak.

 

IFPI CEO’su Frances Moore, “Bu, BAE’deki müzik endüstrisi için çok heyecan verici bir zaman ve endüstrinin gelecekteki büyümesini sağlamak için önemli bir sonraki adım” diye konuştu ve endüstrinin gelişimini uzun vadede sürdürülebilir bir şekilde desteklemek için Ekonomi Bakanlığı ile bir dizi alanda yakın çalışmayı dört gözle beklediklerini ifade etti.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  IFPI 2020 En Çok Satan Yorumcu Ödülü BTS’nin