HUKUK > GELİŞMELER

Amazon ve Netflix'in de dahil olduğu Hollywood Stüdyoları Koalisyonu, Altered Carbon, Area 51 ve diğer birkaç korsan IPTV hizmetini sunan operatörden 16,35 milyon dolar tazminat talep ediyor.

Epic Games’in Apple’a karşı başlattığı hukuki başvuruda, Apple da karşı dava açmıştı. 10 Eylül’de Kuzey Kaliforniya Bölge Mahkemesi kararını açıkladı.

Görsel-İşitsel Korsanlıkla Mücadele İttifakı (AAPA) Dijital Hizmetler Yasası teklifini iyileştirmeye yönelik değişiklik önerilerini yayınladı.

Covid-19 salgınına karşı aşı olmayan ve hastalığı geçirmemiş kişiler için okul, sinema, konser, uçak, otobüs gibi alanlara girişlerde test zorunluluğu uygulanmaya başlandı.

İtalya’da 240 korsan yayın kullanıcısı için soruşturma başlatıldı. İtalya’da IPTV yayını yapmak gibi kullanmak da suç teşkil ediyor. Lisanssız streaming paketleri kullanan kullanıcılar hakkında soruşturma başlatıldı.

Telif hakkı ihlali suçlamasını da içeren suçlardan kırmızı bültenle aranan kişinin Kıbrıs’tan ABD’ye iadesi gerçekleşti.

Korsanlıkla mücadele grubu ACE, yasadışı yayın platformları üzerindeki yoğun baskıyı sürdürüyor.

İngiltere’de ISS’ler ile Premier League arasında mahkeme kararları sonrasında işbirliği başladı. Redbeard (Kızıl Sakal) korsan sitelerin korkulu rüyası oldu.

Video paylaşım uygulaması TikTok, uzun süredir kullanıcı gizliliği eleştirisinin ve bir dizi ilgili davanın hedefi olduktan sonra, şimdi de yüz ve ses biyometrisi de dahil olmak üzere kullanıcı verilerinin toplanmasına izin veren güncellenmiş gizlilik politikası ile ilgili senato soruşturmasıyla anılıyor.

Google’ın Sonos patentlerinin haklarına ihlal gerçekleştirdiği tespit edildi.