HUKUK

Büyük servis sağlayıcıları korsan streaming site operatörlerinin bulunmasına yardımcı oluyor. DISH Network ve Sling TV korsanlıkla mücadeleye devam ediyor.

Spotify, “Potify” isimli markaya karşı açtığı marka ihlali davasını kazandı.

Fikir ve Sanat Eserlerinin Kayıt ve Tescili Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile gelen değişiklikler yürürlüğe girdi.

ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC), Ağustos ayında teknoloji devinin Sonos ile patent ihlali anlaşmazlığında Google'a karşı ön kararını yayınlamıştı. ITC kararı kesinleştirdi, YouTube'un ana şirketine ceza verdi ve soruşturmayı sonlandırdı.

2018 yılında başlayan ve uzun süre yargı yetkisi tartışmalarının sürdüğü Flovto.biz (ayrıca 2conv.com) ve RIAA arasındaki davanın Amerika’da görülmesine karar verilmiş ancak karşılıklı iddialar dava sürecini uzatmıştı.

YouTube korsan servisi Yout.com, ABD müzik sektörü örgütü RIAA aleyhine açtığı davaya yeni kanıtlar sundu. Dava Yout.com servisini yasallaştırmak amacıyla açılmıştı.

Live Nation ve Ticket Master’ın sahibi olan LNE aleyhine anti-tröst davası açıldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından, "Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" yayımlandı.

Tarantino, dava sürecine rağmen NFT satışı yapmakta kararlı görünüyor.

İngiltere Rekabet ve Pazar Düzenleme Kurumu tarafından başlatılan soruşturmada Sony kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.