HUKUK

Kaliforniya Eyaleti Senatosu’nda görüşülmekte olan FAIR yasa tasarısı ilk aşamada Emek, Kamusal İstihdam ve Emeklilik Komisyonunda kabul edilmişti.

Çek Yüksek Mahkemesi, Çek dosya paylaşım ve barındırma platformu Ulož.to'nun altı filmle ilgili yapılan aramaları ve indirmeleri engellemesi gerektiğini onayladı.

Komisyon ve Ulusal Tüketici Koruma yetkilileri ile diyalogların ardından TikTok, uygulamalarını reklam ve tüketicinin korunmasına ilişkin AB kuralları, yani Haksız Ticari Uygulamalar Direktifi ile uyumlu hale getirmeyi taahhüt etti.

Kaliforniya Eyaleti tarafından görüşülmekte olan Sanatçıları Endüstri Sınırlamalarından Kurtarma Yasası ilk aşamayı geçti.

Çin'in üst düzey medya ve kültür yetkilileri, yayıncıların ve influencerların davranışlarının bazılarını yasaklayan bazılarını kısıtlayan yönergeye imza attı.

İtalya’da Viagogo'ya Maneskin ve Dua Lipa konserlerine ait bilet fiyatlarını şişirdiği için 23,5 milyon avro ceza verildi.

Quentin Tarantino, California mahkemesinden Miramax'ın Pulp Fiction NFT projesine karşı açtığı telif davasını reddetmesini istedi.

Radyo Müzik Lisans Komitesi (RMLC), makul nihai lisans ücretlerinin belirlenmesi için telif hakları kuruluşları ASCAP ve BMI'ya karşı dava açtı.

Amerika'nın ulusal müzik edisyonları birliği NMPA, müzik videosu yapma uygulaması Vinkle'a dava açtı. Diğer uygulamalara ise yaklaşık 100 tane durdurma ve çekilme bildirimi gönderdi.

Geçtiğimiz günlerde üç korsan streaming sitesine karşı açılan davada mahkeme, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki her İSS’nin abonelerin korsan siteye erişememesi için engelleme önlemleri uygulamasını gerektiğine hükmetti.