Hologram: Yeni Tanıtım Yöntemi

AMIR Fransa’da Parlaphone etiketiyle Warner tarafından yayınlanan single çalışması ‘5 minutes avec toi’ kampanyası ile 2019 yılının en iyi tanıtımları içinde yer aldı.

 

MusicAlly tarafından uzunca bir süredir yapılan “Yılın En İyi Pazarlama Kampanyaları” çalışmasının 2019 yılı değerlendirmesi içinde yer almasının nedeni sadece tanıtım başarısı değil hologram kullanmaları.

 

Amir ve Warner ekibi tanıtımı dinleyicilerini aktif şekilde kampanyaya dahil edebilmek için Arttırılmış Gerçeklik teknolojisi kullanmaya karar verdiler. Amaçları hayranların kendi video kliplerini oluşturmaları ve sosyal medyada yaygınlaştırmalarıydı.

 

Bunun için “Amir & Moi” isimli bir aplikasyon hazırlanarak Google ve Apple sanal mağazalarına konuldu. Bu uygulamayı indirenler Amir’in AG hologramını kullanarak kendi içeriklerini oluşturabildiler ve bunları sosyal mecraya yükleyebildiler. Kaliteli kayıtlar teşvik edilerek resmi klip dışında bir başka kanal daha oluşturuldu.

 

11.000’ den fazla kişi tarafından indirilen aplikasyonun devreye girmesi sonrasında streaming sayısında %25 oranında bir artış olduğu görüldü. Instagram ve Facebook’daki sayılarda da benzer artışlarla karşılaşıldı.

Bu video ve fotoğrafların çekiminde Amir&Moi isimli uygulama kullanılmıştır.

Amir ve Warner tarafından yapılan uygulama çok da yeni değil. Sanatçı ve hayranları arasında doğrudan ilişki kuran kampanya fikrinin bir diğer örneği 2018 yılında Tony Benett ve Diana Krall’ın birlikte yer aldığı “Love is Here To Stay” albümünde kullanılmıştı. Ne var ki o uygulama sadece ses kaydını içeriyordu. Amir ve Warner ekibi hologram kullanarak bir başarıya imza attılar. Aplikasyonu hazırlayan HoloMe şirketini de unutmamak gerekiyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Yetenek Keşfinde Yeni Dönem: Veri Analizi