Hollywood, Korsan IPTV Hizmetleri Operatöründen 16,35 Milyon Dolar İstiyor

Amazon ve Netflix’in de dahil olduğu Hollywood Stüdyoları Koalisyonu, Altered Carbon, Area 51 ve diğer birkaç korsan IPTV hizmetini sunan operatörden 16,35 milyon dolar tazminat talep ediyor. Koalisyon, kalıcı bir ihtiyati tedbire ek olarak, 332.600 dolarlık avukatlık ücretinin de ödenmesini istiyor.

 

Temmuz ayı başlarında Warner Bros., birkaç Universal şirketi, Amazon, Columbia, Disney, Netflix, Paramount, Sony ve diğer içerik oluşturucular, Altered Carbon, Area 51 ve diğer korsan IPTV hizmetlerinin operatörü olduğu iddia edilen Jason Tusa’ya dava açmış, Area 51 hizmeti Yaratıcılık ve Eğlence İttifakı (ACE) tarafından gönderilen bir ihtarla kapatılmıştı. Ekim 2020’de bir daha bu hizmetleri başlatmayacağını içeren bir maddenin de yer aldığı gizli bir anlaşma yapılmıştı.

 

Ancak davalının daha sonra Digital UniCorn Media’yı ve Altered Carbon adlı başka bir hizmeti başlattığı iddia edildi. Ardından ACE doğrudan ve kasıtlı telif hakkı ihlali, telif hakkı ihlaline katkı ve 100’den fazla telifli eser için telif hakkı ihlaline teşvik iddiasıyla mevcut davaya dilekçe sundu.

 

Davacılar şimdi kasıtlı ihlal için telifli eser başına 150.000 dolar olmak üzere toplamda 16.350.000 dolar azami yasal tazminat talep ediyor. Ayrıca, daha önce Tusa ile kararlaştırılan uzlaşmada anlaşılan tutarın ödenmesini, kalıcı ihtiyati tedbir kararı , faiz ve 332.600 dolarlık avukatlık ücreti  istiyorlar.

 

Stüdyolar Tusa’nın lisanssız platformları aracılığıyla daha birçok film ve dizide hakları ihlal ettiğini söylüyorlar. Tusa’nın dava açıldıktan sonra Altered Carbon’u kapattığını, bir ihtiyati tedbir olmaksızın ihlallere devam edeceğinin görüldüğünü iddia ediyorlar. “Tusa’nın tekrar eden eylemlerine dayanarak, eğer bir ihtar gönderilmez ise, Tusa’nın hizmetini yeniden markalaştıracağı ve ihlal edici davranışlarına yeniden başlayacağı açıktır” deniliyor ve kalıcı bir ihtiyati tedbir talep ediliyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Aydınlatıcı ve Yol Gösterici Bir Karar

 

Stüdyolar ayrıca alteredcarbon.online, 2pmtoforever.com, cingbutterflies.host, Stellingkisses.me, dum.world, Twoavocados.us ve haklarının ihlali için kullanılan diğer alan adlarının kontrolünü de ele geçirmek istiyor.