Hivemind & Algorand Napster’ı Satın Aldı

Müzik dünyasına ilk girdiği zamanlarda camianın kabusu olan Napster, yasal zeminlerde hizmet vermeye başlayalı epey zaman oldu. En son sanal gerçeklik şirketi MelodiVR’la birleşmiş, Napster Group olarak farklı bir platform için çalışmalarını başlatmıştı.

 

Napster, Hivemind & Algorand tarafından satın alındı. Girişimci yatırım grubu Hivemind, Napster müzik streaming platformunu satın aldığını duyurdu.

 

Hivemind & Algorand Twitter üzerinden, blockchain ve web3’ü sanatçılara ve hayranlara getirerek müzik endüstrisinde bir kez daha devrim yaratan Napster’ı satın aldıklarını duyurdular ve müzik endüstrisinin emektarı Emmy Lovell’ın geçici CEO olarak atandığını belirterek, “daha fazla bilgi için bizi izlemeye devam edin” dediler.

 

Satın almanın değeri ile ilgili bir bilgi verilmedi. Bir yatırım şirketi olan Hivemind Capital Partners, web3 alanındaki projelere yatırımlarıyla biliniyor. Algorand bunlardan bir tanesi. Aynı zamanda açık kaynaklı bir blockchain olan Algorand, işlem hızlarını hızlandırmayı ve bir saniyede birçok işlem gerçekleştirmeyi amaçlayan bir dizi yeni kripto para projesinden birisidir.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Napster Group 2020 Finansal Sonuçlarını Açıkladı