Hidden Bands Piyasaya Çıkan Yeni Müzikleri Oyunlaştırıyor

Etkileşimli bir Rock&Roll müzik keşif oyunu uygulaması olan Hidden Bands “Artırılmış Gerçeklik” yöntemi ile yeni çıkan müzikleri oyunlaştırıyor.

 

Hidden Bands oyunculara gelecek vaat eden sanatçıların piyasaya çıkmış rock şarkılarını bulmaları, keşfetmeleri ve derecelendirmeleri için konum tabanlı bir artırılmış gerçeklik oyunu sunuyor. Hidden Bands her hafta yeni sanatçılardan özel şarkılar yayınlayacak ve bunları dijital olarak gerçek dünya konumlarına yerleştirecek.

 

Şarkılar, uygulamada insanların bu gerçek dünya konumlarını ziyaret ederek toplayabilecekleri sanal kasetler olarak görünüyor. Şarkılar daha sonra, diğer oyuncuların bulması için yeni bir konuma saklanabiliyorlar.

 

Oyundaki ilk iki hafta boyunca her parça isimsiz olacak. Fikir, insanların sanatçıyı bilmeden şarkıyı dinlemesini ve incelemesini sağlamak üzerine çıktı. Sanatçının daha sonra ortaya çıkarılması, hayranların uygulamayla etkileşime girdikten sonra yeniden dinlemelerine teşvik ediyor. Hidden Bands’in mevcut grup hayranlarını süper hayranlara dönüştürmek ve süper hayranlara etkileşim kurabilecekleri daha fazla içerik sağlamak ve onları yeni sürümlerde döngüde tutmak için tasarlandığı söyleniyor.

 

Hidden Bands artık iOS ve Android mobil uygulamalarında labellardan başvuruları kabul ediyor. Labellar sanatçıların şarkılarını uygulamaya dahil ederek en büyük hayranlarının artırılmış gerçeklik ve konum tabanlı teknoloji kullanmaları suretiyle onları bulmaları için gerçek dünyaya gitmelerine olanak tanıyor. Konsept, mobil AR oyunu Pokémon GO’ya benziyor, ancak piyasaya çıkan yeni müziklere odaklanıyor.

 

Hidden Bands’in Kurucu Ortağı Michael Tenison oyunu, “Biz Platformu plak şirketi de müziği getiriyor ve birlikte sanatçılarının daha önce hiç yapmadıkları bir şekilde bağlantı kurmalarına yardımcı olmak için benzersiz bir etkinlik oluşturuyoruz” diye açıklıyor.

 

Hidden Bands uygulaması keşfedilecek 70.000’den fazla yerle Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılabilir durumda.

 

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Oyun Platformu IMVU Ödemelerde Kripto Paraya Geçiyor

 

Fotoğraf: Tamas Tuzes-Kata