HeHeStreams’in Başı Dertte

Korsan IPTV hizmetinin eski operatörü HeHeStreams, ABD hükümetiyle bir savunma anlaşmasına vardı. Joshua Streit, her biri 20 yıla kadar hapis cezasına konu olan  bir çok suçlamadan sonra tek bir siber suçu kabul etti.Olası bir hapis cezasına ek olarak, Streit şimdilik 500.000 dolar ödeyecek.

 

Korsan IPTV işletmecilerinin çoğunun yayınları kalite ve süreklilik bakımından güvenilir değil ancak Streit bu duruma bir istisna oluşturdu. Bunun doğrudan ana yayıncının serverlarından dağıtım yapması sağladı.

 

MLB, NBA, NFL ve NHL içeriğine odaklanan HeHeStreams, coşkulu bir müşteri tabanı oluşturdu ancak  Alliance for Creativity (ACE) ve Motion Picture Association (MPA) tarafından yapılan bir soruşturmanın ardından ortadan yok oldu.

 

ACE korsanla mücadele koalisyonunun baskısı altında, HeHe’nin sahibi Joshua Streit uzlaşma teklifini kabul etti. Teklif, internet alan adlarını MPA’ya vermeyi ve sitesini kapatmayı içeriyordu. Teoride bu, yasal sorunlarını sona erdirmeliydi ama işler böyle sonuçlanmadı.

 

ABD hükümetine göre Streit, ana yayıncıların serverlarına ulaşarak bir dizi yasa maddesini ihlal etmekle suçladı ve ceza davası açtı.  Ayrı ayrı suçlamalar için beş ila yirmi yıl arasında hapis cezaları istendi.

 

13 Haziran 2022 civarında, Streit bilgisayar dolandırıcılığı suçunu kabul etti. Bu kabul sonrasında 500.000 USD para cezasına çarptırıldı. Beş seneye kadar hapis cezası alma ihtimali de devam ediyor. Spesifik olarak suçlama, Major League Baseball’a ait bir web sitesinin kullanıcılarının çevrimiçi hesaplarına yetkisiz erişim elde edilmesi ve bu erişimi, kâr amacıyla başkalarına sattığı yasadışı spor etkinlikleri streamingini yürütmek için kullanmasını içeriyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Avrupa’da Korsan IPTV Operasyonu