Görmek Değil Dinlemek İçin

Teknolojik gelişmeler alışkanlıklarımızı hızla değiştirmeye devam ediyor. Mutrics firması tarafından geliştirilen Musig X gözlükleri telefonumuzla konuşmamıza, müzik dinlememize olanak veriyor. Kısacası görmek için değil dinlemek ve konuşmak için üretilmişler.

 

Firmanın bir de oyun meraklılarına yönelik GB 30 modeli var.

 

Çin Shenzen’de kurulan Mutrics firması kendisini Yapay Zeka ve gözlük firması olarak tanımlıyor. Firmanın sitesine girildiği zaman gözlükten başka bir şey görülmüyor. Firmanın şimdilik iki ürünü var. Birincisi dünyanın ilk akıllı audio gözlüğü olarak tanımladıkları Musig X, ikincisi ise oyuncular için ultra ince audio gözlük olarak tanımladıkları GB-30 modeli.

 

Musig X sapındaki bir düğme aracılığıyla telefonu açıp kapatmaya, müzik dinlemeye imkan veriyor. Bütün bunları yirmi metre içinde etkili olan bluetooth bağlantısı ile sağlıyor ve pili sekiz saat dayanıyor.

 

Elli gram ağırlığındaki gözlük bluetooth 5 versiyonuna ve near field surround system uygulamasına sahip. Lenslerini istediğiniz gibi değiştirebilmek mümkün ve önemli bir özellik olarak IP55 standardına (toz ve su geçirmez)  sahip.

 

Daha yeni model olan GB-30 ise ağırlıkla oyun tutkunlarına yönelmiş. MusigX özelliklerinin yanı sıra oyun sırasında gelen çağrılara sorunsuz yanıt vermeye olanak veriyor. Her iki gözlüğün önemli özelliklerinden birisi de kulaklık kullanmaya gerek duyulmaması. Kullanılan open-ear audio teknolojisi ile sesler doğrudan iç kulağa aktarılıyor ve bu sayede dış dünya ile bağlantı kesilmemiş oluyor.  Gözlüklerin yüz elli dolar civarında bir fiyatla satılması bekleniyor.

 

Daha detaylı bilgi Mutrics internet sitesinden alınabilir.

 

 

 Fotoğraf  Mutrics‘e aittir.
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Databot’tan Sonsuz Bas Solo