Google AR Gözlüklerinin Testine Gelecek Ay Başlıyor

Meta, Apple ve Snap yeni dijital olarak etkinleştirilmiş cihazlarını geliştirmeye devam ederken Google da arttırılmış gerçeklik gözlüklerinin halka açık testlerini ilerletmek istiyor.

 

Google yaptığı açıklamada önümüzdeki aydan itibaren, gerçek dünyada AR prototiplerini test etmeyi planladığını duyurdu. Açıklamanın devamında sürecin  AR navigasyonu gibi deneyimleri geliştirirken hava durumu ve yoğun kavşaklar gibi kapalı mekanlarda deneyimlenmesi zor olan faktörlerin hesaba katılmasına yardımcı olacağını belirtti.

 

Test, ABD’deki belirli bölgelerle sınırlı olacak. Testi uygulayanların nerede çalışabileceği ve ne tür faaliyetlerde bulunabileceği konusunda katı sınırlamalar mevcut.

 

Prototipler lens içi ekranları, mikrofonları ve kameraları içeriyor ancak ürün fotoğrafçılık ve videografiyi desteklemiyor. Görüntü verileri önünüzdeki menüyü tercüme etmek veya size yakındaki bir kafeye yönlendirmek gibi deneyimler için kullanılacak.

 

Google, çeviri, transkripsiyon ve gezinme öğelerini test ederken kapalı laboratuvar ortamının aksine gözlüklerin gerçek dünyada nasıl performans gösterdiğine dair daha iyi bir fikir edineceğini söylüyor.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Cirkay Ve Nowhere İş Birliği Yapıyor