Global Music Match

14 ülkenin export müzik organizasyonu tarafından düzenlenen “Global Music Match” programı 31 Ağustos’ta başladı.

 

Kurucu ortaklar Sounds Australia, Showcase Scotland Expo ve Canada East Coast Music Association (ECMA) ile dünyanın dört bir yanından diğer 11 export müzik organizasyonu dünyada ilk kez gerçekleştirilecek olan bir işbirliği ile “Global Music Match” programını başlatarak yerel sanatçıların uluslararası tanıtımlarına katkıda bulunacak.

 

14 ülkeden şimdilik 96 sanatçının katıldığı program, uluslararası konumdaki bir dizi sanatçı için yeni izleyici kitleleri geliştirmeyi ve gelecekteki uluslararası turne olasılıkları için bir zemin hazırlamayı amaçlıyor.

 

Program aynı zamanda katılımcı sanatçıların sosyal medya etkinliklerini geliştirmelerini destekleyecek ve dünyanın dört bir yanından müzisyenin birbiriyle bağlantı kurmasını sağlayarak sınır ötesi sanatçı iş birliğini teşvik edecek.

 

Her hafta, her ülkeden bir grup / müzisyen, farklı bir ülkeden başka bir sanatçıyı “tanıtacak” ve dinleyicilerine çapraz tanıtım yaparak sosyal medyada onlarla etkileşim halinde olacak. Katılan sanatçılar, çeşitli uluslararası sanatçıların çevrimiçi kitlelerinde sosyal ağlar aracılığıyla tanıtılmış olacak.

 

11 Ekim’e kadar sürecek Global Music Match programına katılan organizasyonlar şöyle: Catalan Arts (İspanya), East Coast Music Association (ECMA/Kanada), English Folk Expo, FOCUS Wales, Folk Alliance International (İngiltere), Iceland Music (İzlanda), LUCfest Taiwan (Tayvan), Music Estonia (Estonya), Music Finland (Finlandiya), Music Norway (Norveç), Puglia Sounds (İtalya), Showcase Scotland Expo (İskoçya), Sounds Australia and Spectacle vivant Bretagne (Brittany, Fransa).

 

Daha fazla bilgi için: globalmusicmatch.com

 

Fotoğraf: Matheus Ferrero
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Deezer’dan Korsan İndirmelere Karşı Hamle