Gerçek Gelirden Bir Pay Alan NFT Satışı

NFT son günlerin yükselen trendi olsa da elde edilen ürünlerin değeri spekületif oluyordu. Lil Dicky’nin 2015 hiti “Save Dat Money” şarkısının edisyon hakları ise ilk gerçek geliri sağlayacak.

 

NFT için en yüksek teklifi veren, Lil Dicky’nin 2015’teki hiti “Save Dat Money” için gelecekteki tüm mekanik, genel performans ve senkronizasyon telif ücretlerinden bir pay alacak.

 

Royalty Exchange tarafından yönetilen ilk müzik edisyonu NFT satışı, yatırımcıların Ethereum kripto para birimini kullanarak, müzik katalogları ve şarkılar satın almalarını sağlayarak, NFT pazarına “Gerçek” bir değer getiriyor.

 

NFT sanat eserlerini ve koleksiyonlarını spekülasyon ve kıtlık temelinde değerlendirmek genellikle zor olsa da, Royalty Exchange’in yeni “RXT”si, satın alındığında NFT sahibi tarafından toplanan telif gelir akışına bağlı gerçek bir temel değere sahiptir.

 

Lil Dicky’nin “Save Dat Money” in bir kesimi için ilk satış, açık artırma yoluyla yapıldı ve 7 Haziran saat 11:00 ET’de tekliflere açıldı. Kazanan teklif sahibi, şarkı her satıldığında, yayınlandığında veya lisanslandığında gelir elde edecek. Telif ücretleri, normal para birimine (ABD doları gibi) dönüştürülebilecek veya kripto para birimi olarak tutulabilecek ve Ethereum’da her üç ayda bir ödeme yapılacak.

 

Fotoğraf: Brian Wangenheim
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Yeni Teknolojiler, Yeni Pazarlama Yöntemleri