Geoff Taylor Görevi Bırakıyor

İngiltere Müzik Endüstrisini temsil eden BPI’ın CEO’su Geoff Taylor 2023’te görevi bırakacağını söyledi.

 

15 yıldan fazla BPI’daki liderlik görevi dahil olmak üzere 25 yıl boyunca yapım şirketleri birlikleri için çalışan, BRIT Ödülleri ve Mercury Ödülü’nü de yöneten BPI’nin CEO’su Geoff Taylor, 2023’te daha doğrudan ticari bir role geçme niyetini açıkladı. IFPI’ın eski Baş Hukuk Müşaviri olan Taylor, dijital ve streaminge geçiş döneminin yanı sıra Brexit ve pandemiden kaynaklanan zorlukları da yaşadı. Telif hakkı koruma süresinin uzatılması için endüstri ve İngiltere hükümetinin desteğinin sağlanmasına yardımcı oldu ve BPI’ın çevrimiçi müzik korsanlığını azaltma stratejisine öncülük etti.

 

Bunlara yasa dışı P2P ve stream ripping sitelerine erişimin engellenmesi, yasa dışı sitelerin arama motorlarından kaldırılması ve fonlarının kesilmesi için Google, Facebook ve çevrimiçi reklam ağlarıyla küresel politikalarda yapılacak değişiklikleri müzakere etmek, ayrıca BPI’nin 1 milyardan fazla hak ihlalini ortadan kaldıran arama sonuçlarından müzik bağlantıları çıkarma programını başlatmak da dahil.

 

BPI CEO’su Geoff Taylor ayrılık kararıyla ilgili olarak şunları söyledi: “İngiliz müziği için böyle bir dönüşüm döneminde BPI’a liderlik etmek büyük bir ayrıcalıktı. Atanan yeni bir başkan ve gelecek yıl 50. yıl dönümümüzle, BPI yeni bir sayfa açacakmış gibi görünüyor. Uzun uzun düşündükten sonra, orta düzeyde aklı başında herhangi bir kişi için BPI’ı 15 yıl çalıştırmanın yeterli olduğuna ve artık deneyimimi doğrudan ticari bir ortamda kullanmanın zamanı geldiğine karar verdim. Yeni Başkanımız YolanDa Brown’un uygun bir halefi bulmasına yardımcı olmak için 2023’ün başına kadar kalmayı kabul ettim”.

 

Endüstrinin önemli isimlerinden olan Geoff Taylor’un yerine geçebilecek adayların kimler olabileceği henüz bilinmiyor.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Spotify Yeşil Oda İsim Değiştiriyor