Fortnite’tan Yeni Konser Serisi

Epic Games, canlı müzik performanslarını Fortnite’da sürekli hale getiriyor. Elbette ki Apple ile süren yasal süreç nedeniyle oyunun Party Royale adasındaki konserleri iOS veya Mac cihazlarda kullanılamayacak.

 

Variety’nin haberine göre Fortnite Spotlight konser serisi şarkıcı, söz yazarı rapçi Dominic Fike ile başlıyor. Dominic Fike 12 Eylül’de Party Royale Spotlights sahnesinden gerçekleştireceği konserde ilk albümünden şarkılar seslendirecek.

 

Epic Games Global Başkanı Nate Nazer 19 ve 26 Eylül’de de farklı sanatçılarla konserler gerçekleştireceklerini belirterek Fortnite için konserleri süregelen bir cazibe merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

 

Spotlight konserlerine herhangi bir Fortnite oyuncusu ücretsiz erişebilecek. Herhangi bir reklam veya sponsorluk planlanmıyor. Ancak halihazırda Fortnite oyuncuları sanal konserleri Apple cihazlarından izleyemeyecekler.

 

Fortnite 350 milyondan fazla kayıtlı oyuncuya sahip. Epic Games’e göre yaklaşık 116 milyon oyuncu iOS kullanıyor ve oyunun iOS’tan kaldırılmasından bu yana günlük aktif kullanıcı sayısı % 60 düştü.

 

Party Royale Fortnite’in savaşsız sosyal alanı. Epic burayı eğlence bölgesine dönüştürmek istiyor. Daha önce oyunda Travis Scott, Marshmello, Deadmau5, Diplo gibi sanatçıların sanal konserleri yer almıştı. Travis Scott canlı katılım rekoru kırmıştı.

 

Daha önce yayınlamış olduğumuz “Yeni Mecra Oyunlar mı” adlı haberimizde belirtmiştik; “Başlangıçta hemen gelir elde edilemese de oyunlar aracılığıyla sanatçı ve repertuar tanıtımı yapılarak konser ve streaming gelirleriyle sektöre önemli katkılar sağlanması mümkün olabilir.”

 

Bu nedenle Epic Games’in bu girişimi müzik endüstrisi açısından önemli görünüyor.

 

Fotoğraf: Joshua Hoehne
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Bocelli Konserinde 1,75 Milyon Dolar Değerinde Bilet Satıldı