Fiziki ve Mental Gelişim: Müziğin Yeni Alanları

Pandemi döneminin getirdiği fiziki mesafe kısıtlamaları insanların fiziki ve mental çalışmalarını yalnız yapmalarına neden olurken bu alandaki uygulamalar öne çıkmaya başladı. Müzik bu uygulamaların vaz geçilmez bir parçası oldu. YogaDownload tarafından yapılan lisans anlaşmaları ve Apple Fitness+ bu alandaki son gelişmeler oldu.

 

Pandeminin etkileri, yeni iş modellerini de beraberinde getirdi. Canlı streamler, oyunlarla müziklerin birlikteliği bunların en bariz örnekleri.  Bireylerin spor, fiziki ve mental gelişim ihtiyaçları nedeniyle daha özellikli uygulamalar da  çıkmaya başladı ve müzik bunların en önemli unsurlarından birisi oldu.

 

Apple, bu alandaki Fitness+ uygulamasını 14 Aralık’ta başlatacağını ve  fiyatının aylık 9,99 dolar, yıllık 79,99 dolar olacağını duyurdu.

 

Apple Fitness+, iPhone, iPad ve Apple TV’ye stüdyo tarzı antrenmanları getiriyor.  Müzik, Apple Fitness + deneyiminin merkezi bir parçası olarak görülüyor ve antrenmanların tasarım aşamasında eğitmenler çalışmayla müziği bütünleştiriyor. Kullanıcılar, Latest Hits, Chill Vibes, Upbeat Anthems, Pure Dance, Throwback Hits, Everything Rock, Latin Grooves, Hip Hop / R & B ve Top Country gibi dokuz farklı stil arasından seçim yapabiliyor ve başlamadan önce antrenmanda dinleyecekleri müzikleri görebiliyorlar Fitness+ uygulamasında müzik dinlemek için Apple Music kullanıcısı olmak gerekmiyor. Dolayısıyla yeni bir kullanıcı potansiyeli daha açığa çıkmış oluyor.

 

Diğer yandan 2006’dan beri var olan ve ve doğrudan müzik endüstrisi ile çalışan çevrimiçi yoga dersleri platformu   YogaDownload bazı elektronik müzik şirketleri ile anlaşmalar yaparak kataloğunu genişletti. Global Underground, Anjunadeep, Selador Recording ve Sahalé, YogaDownload ile anlaşma yapan ilk yapım şirketleri arasında yer alıyor.

 

Fotoğraf: Shiwa ID
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Live Nation Gelirleri Düştü