Fikri ve Sınai Haklar Mahkemeleri Hakimleri Değişti

Ankara, İstanbul ve İzmir’de Fikri ve Sınai Haklar Mahkemeleri’nde görevli yeni hakimler açıklandı.

 

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) resmi internet sitesinde görev yeri değişen hakimlerin bilgileri paylaşıldı. Sitede paylaşılan adli yargı 1. bölge hâkimlerinin müstemir yetkilerinin belirlenmesine ilişkin Hâkimler ve Savcılar Kurulu birinci dairesinin 17/07/2020 tarihli ve 701 Sayılı kararının ekinde Fikri ve Sınai Haklar Mahkemeleri’nde değişen hakimler hakkında da bilgiler bulunuyor.

 

Ankara’da Değişim

 

Ankara Adliyesi 1. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde görev değişimi yapıldı. Ankara 1. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi yeni hakimi Nuray Hopikoğlu oldu.

 

Hem İstanbul Adliyesi Hem de Anadolu Adliyesi’nde Değişim Var

 

İstanbul’da hem İstanbul Adliyesi hem de Anadolu Adliyesindeki Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemelerinde yeni hakimler görevlendirildi.

 

İki hakimin görevli olduğu, İstanbul Adliyesi 2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne yeni hakim atandı. Hakkı Büyükdöğerli, İstanbul Adliyesi 2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nin yeni hakimi oldu.

 

İstanbul Anadolu Adliyesi  2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde de hakim değişikliği oldu. İstanbul Anadolu Adliyesi  2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nin yeni hakimi Metin Kılıç.

 

İzmir’de İki Mahkemede Değişim

 

İzmir Adliyesi Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nin hakimi ise Hüseyin Deniz oldu.

 

İzmir 1. Fikri ve Sınai Haklar Ceza Mahkemesi’nde de görev değişimi yapıldı. İzmir 1. Fikri ve Sınai Haklar Ceza Mahkemesi hakimi de Halil Gürcan olarak ilan edildi.

 

Tüm liste için tıklayınız.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Streamingde Manipülasyona Hayır