FIFA’nın Yeni Eğlence Stratejisi FIFA Sound

FIFA, oyuncuların ve sanatçıların katılımıyla futbol ve müzik hayranları arasında bağlantılar kurmak için tasarlanmış yeni eğlence stratejisi FIFA Sound’u başlattı. PlayOn Podcast ise FIFA’nın Universal Music Group for Brands ile stratejik işbirliğinin bir parçası olarak 2021 ve sonrasında FIFA Sound altında başlatacağı yeni girişimlerin ilki.

 

Universal Music Group sanatçısı Liam Payne ve spor yayıncısı Jaydee Dyer’in ev sahipliğinde gerçekleşecek olan FIFA PlayOn Podcast, yıldız futbolcularla ödüllü müzisyenleri bir araya getiriyor. Her bölümde, dünyanın dört bir yanından ünlü futbolcular, hayatlarında önemli anların film müziğini (soundtrack) sağlayan şarkılarla kariyerlerindeki – saha içinde ve dışında – dönüşüm anlarını tartışacaklar.

 

Açılış bölümleri için konuk eşleşmeler arasında Ivan Rakitic & Morat, Carli Lloyd & Rachel Platten ve Asisat Oshoala & Tiwa Savage yer alıyor. Gelecek bölümlerdeki konuklar Deyna Castellanos, Lele Pons, Wretch 32  ve daha fazlasını içerecek.

 

FIFA’nın pazarlama direktörü Jean-Francois Pathy, “FIFA’nın vizyonu futbolu gerçekten küresel, erişilebilir ve kapsayıcı hale getirmektir” diyerek futbol ve müziğin dillerinin evrensel olduğunu ve rakipsiz duygular yaratma gücüne sahip olduğunu ifade etti ve bu stratejinin lansmanının coşkusunu görmenin harika olduğunu belirtti.

 

Universal Music Group for Brands Başkan Yardımcısı Olivier Robert-Murphy ise “FIFA ve Universal Music Group arasında dünyanın en büyük ve en etkili tutku noktalarından ikisini, futbol ve müzik, bir araya getiren bu iş birliğini başlatabildiğimiz için çok mutluyuz” diyerek PlayOn Podcast serisinin lansmanı ile başlangıç olan bu girişimlerin, dünyanın en iyi futbolcuları ve müzisyenleri ile onları küresel olarak idolleştiren taraftarlar arasındaki ortak yaşam ve ortak bağları sergileyeceğini ifade etti.

 

PlayOn 13 Ocak piyasaya sürüldü ve Spotify, Apple Podcast’ler, Google Podcast’ler, Amazon Müzik ve diğer podcast oynatıcılarda yayınlanabilir durumda.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  TikTok’un Yeni Lisans Anlaşması ICE ile

 

Fotoğraf: Guglielmo Basile