Facebook ve Instagram Müzik Kılavuzu Güncelleniyor

Facebook, ücretsiz biletli canlı stream uygulamalarını başlatmasının hemen ardından bu hizmeti kullanacak müzisyenler için yeni müzik kullanım kılavuzunu hazırladı.

 

1 Ekim 2020’de yürürlüğe girecek olan Hizmet Şartları güncellemesinin bir parçası olarak Instagram ve diğer Facebook platformlarını da kapsayan yeni Müzik Kılavuzları yayınladı. Yeni kılavuzlar müzik kullanımlarına kısıtlamalar getiriyor. Kılavuz müzik kullanımlarıyla ilgili net kısıtlamalar getiriyor. Bu kısıtlamalar şöyle:

 

  • Gönderdiğiniz içerikten siz sorumlusunuz
  • Müzik dinlemek deneyimi yaratmak için ürünlerimizdeki videoları kullanamazsınız
  • İzinsiz içerikler kaldırılabilir
  • Dünyanın her ülkesinden müzik içeren videolar yayınlamak veya bu videolara erişmek imkanına sahip olamayabilirsiniz

 

Öte yandan 3 Eylül’de Facebook’un haber kanalı olan sitesinde yapılan açıklamada Facebook Watch’un, 2018’de global bir hizmet olarak piyasaya çıktığından bu yana, ister canlı etkinlikler ve müzik videoları olsun, ister şovlar, sporlar, haberler olsun, her konuda Facebook’ta videoları keşfetmek için gidilecek yer haline geldiği belirtilerek bugün, milyonlarca içerik oluşturucu ve yayıncıya ait videoları keşfetmek ve paylaşmak için her ay 1,25 milyardan fazla kişinin Watch’ı ziyaret ettiği söylendi. Bu aylık toplam ziyaretçi sayısının % 46 sını temsil ediyor.

 

Facebook Watch’da müzik içeriği son derece önemli bir yer tutuyor.

 

Facebook kılavuzunun linki için tıklayınız.

 

Fotoğraf: Tim Bennett

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Snapchat’in Yeni Spotlight Özelliği