Facebook Gaming, Bulut Oyunları Kullanıma Açtı

Oyun teknolojisinin en yeni ve son zamanlarda en çok ilgi duyulan ürünlerinden birisi bulut oyunlar oldu. Facebook Gaming yetkilileri 26 Ekim’de yaptıkları duyuru ile eş zamanlı olarak bulut oyun teknolojisini barındıran oyunları kullanıma açtı. Facebook duyurusunda, bulut oyunların gelecekte önemli bir yere sahip olacağı belirtildi. İlk olarak yarış, golf ve güreş gibi oyunlara açılışta yer verildi. Bulut oyunlara şimdilik ücretsiz erişim sağlanıyor.

 

Şu anda Facebook Gaming’de bulut oyunlar yalnızca Android ve web oyuncuları için açık olacak. Facebook, ios sistemi için bulut oyunları özelliğini kullanıma açmadı. Bu nedenle bulut oyunlar Apple ürünlerde oynanamayacak. Facebook Gaming’de bulunan bulut oyunlara erişim şu an sadece Amerika’da mümkün, fakat ilerleyen günlerde bu özellik farklı bölgelerde de kullanılmaya başlanacak.

 

Bulut oyun teknolojisine teknolojinin büyük şirketleri oldukça ilgiyle yaklaşıyor. Daha önce de bu alanda Sony, Microsoft ve Amazon gibi şirketler ürünler çıkarmıştı.

 

Fotoğraf: Pete Pedroza
İlginizi Çekebilecek Yazılar  TikTok Satışında Yeni Gelişmeler