ERA’dan Telif Hakları Semineri

ERA’nın her yıl düzenli olarak telif hakları hukuku hakkında yaptığı seminer, bu sene 25-26-27 Kasım’da çevrimiçi gerçekleştirecek.

 

Seminerde, Avrupa Adalet Divanı’nın C 392/19 dosya numaralı dava dosyası incelenecek. Tarafları Bild-Kunst ve Stiftung Preußischer Kulturbesitzanother olan dava üzerinden umuma iletim hakkı ile ilgili değerlendirmelere eğitimde yer verilecek. Avrupa Birliği Adalet Divanı C 392/19 sayılı dosya hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

Seminer, avukatlara ve telif hakkı ilgililerine, telif hukuku alanındaki güncel Avrupa Adalet Divanı uygulamaları hakkında bilgi vermeyi amaçlıyor. Avrupa Birliği telif hakkı direktifinin dijital tek pazara aktarılması, telif haklarıyla ilgili son Avrupa Birliği Adalet Divanı kararları, Avrupa Birliği’nin telif hakkındaki uygulamaları, komşu haklar ve toplu hak yönetimi konularına değinilecek. Seminer, Zoom üzerinden video konferans olarak gerçekleşecek. Amsterdam, Almanya, Brüksel, İtalya gibi farklı Avrupa ülkelerinden konuşmacılar yer alacak. Semineri İngilizce veya Almanca dillerinde dinlemek mümkün olacak.

 

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayınız.

 

Fotoğraf: era.int
İlginizi Çekebilecek Yazılar  NY:LON Connect 2021 25-28 Ocak 2021 Tarihleri Arasında