EMI Geri Dönüyor

Müzik sektörünün efsanevi markası EMI, uzun bir süre sonra sektöre geri dönüyor. Universal tarafından yapılan açıklamada Virgin EMI markasının bundan böyle EMI olarak devam edeceği ve başına Becky Allen’in geçtiği duyuruldu.

 

Virgin Records ve EMI markaları 2012 yılında Universal Grubu’nun  1,9 milyar ABD Doları bedelle EMI Musiği satın almasının bir parçasıydı. Bu satın alma sonrasında Virgin EMI Records olarak birleştirilen bu markalar yeni isimleri altında 2019 yılında İngiltere’nin en büyük müzik markası oldu.

 

Şirket bünyesinde Elton John, Paul McCartney, Mark Knopfler, Florence + The Machine and Bastille, gibi isimlerin yanı sıra Justin Bieber, Lewis Capaldi, The Killers, Metallica, Katy Perry, Lionel Richie ve Taylor Swift gibi uluslararası isimlerde ye alıyor.

 

Şirket CEO’su Sir Lucian Grainge  EMI markasının İngiltere müzik sektöründe bir efsane olduğunu ve firmayı satın alırken uzun vadeli düşündüklerini belirterek, attıkları adımın bunun kanıtı olduğunu ve üç yıldır DECCA’nın başındaki Becky Allen’in EMI’ye atanmasının, EMI markasının  yeni sanatçılar içinde bir anlam ifade etmesi için önemli bir adım olacağını belirtti.

 

Fotoğraf: Markus Spiske
İlginizi Çekebilecek Yazılar  PPL’den Apple Web Radyoları İçin Lisanslama Girişimi