Ekim’de En Çok Gelir Getiren Uygulamalar

Uygulama odaklı veri analizi şirketi Sensor Tower kısa süre önce Ekim ayında en çok gelir getiren oyun dışı uygulamaları açıkladı. Ekim 2020’de dünya çapında en çok gelir getiren oyun dışı uygulama, 115 milyon dolardan fazla kullanıcı harcamasıyla TikTok oldu. Bu rakam 2019’da aynı dönemde sağlanan gelirden 6,2 kat fazla.

 

Sensor Tower analizine göre TikTok ikinci sırada yer alan YouTube ve üçüncü sırada yer alan Tinder gibi oyun dışı uygulamaları da geride bıraktı. Tencent Video ise dördüncü sıradaki yerini koruyor.

 

TikTok’un Ekim gelirinin % 86’sı Çin merkezli Douyin kullanıcılarından, % 8’i (yaklaşık 9,2 milyon dolar) ABD’den ve % 2’si Türkiye’den. Digital Music News haberine göre Türkiye, Eylül ayında Google Play mağazasından 1,3 milyon yükleme dahil olmak üzere yeni TikTok indirmelerinin önemli bir bölümünü oluşturuyor.

 

YouTube ise Ekim 2019’a göre yıllık bazda % 58’lik büyüme ile 94 milyon dolardan fazla brüt gelirle ikinci sırada yer aldı. YouTube gelirlerinin % 56’sı ABD’den, % 11’i Japonya’dan.

 

Uygulamalara ilişkin gelir tahminleri Sensor Tower’ın Store Intelligence platformundan sağlandı ve brüt kullanıcı harcamasını temsil ediyor.

 

 

 

Fotoğraf: Azamat E
İlginizi Çekebilecek Yazılar  2021 Grammy Ödülleri Ertelendi