Dünya’nın İlk Balonlu Konseri The Flaming Lips’ten

Flaming Lips, 11 Aralık Cuma akşamı Oklahoma City/The Criterion’da “Dünyanın ilk balonlu konserini” gerçekleştireceklerini duyurdu.

 

Flaming Lips’in solisti Wayne Coyne, sosyal medyadan bu yenilikçi girişimi açıkladı. Her biri bir “balon alanı” olan toplam 100 bilet satışa sunulacak. Birden dörde kadar sıralanan “balon sıraları” için biletler 400 ABD doları, beş ila yedi arasındaki numaralı balon sıraları için biletler 300 ABD doları tutarında olacak.

 

Sekizinci, dokuzuncu ve onuncu balon sıraları 200 ABD doları fiyatla satışa sunuluyor ve plastik topların her birine en fazla 3 kişi girebiliyor.

 

Coyne ve grup arkadaşları dünyanın ilk balon konseri deneyimine yabancı değiller. Stephen Colbert ile The Late Show’da Haziran ayında plastik baloncuklara, enstrümanlarıyla topluca girmişlerdi.

 

Wayne Coyne, etkinlikle ilgili balonların muhtemel boyutlarını, giriş ve çıkış için nelerin gerektiğini ve hayranların tüm sorularını yakın zamanda instagram’da yanıtlayacağını belirtti.

 

Türünün tek örneği olan konsept ve balon konseri muhtemel katılımcıların ilgisini hemen çekmiş görünüyor. Grubun solisti Coyne’nin duyurusundan sadece birkaç saat sonra (daha fazla ayrıntının daha sonra geleceğinin belirtilmesine rağmen) oldukça çok kişi instagramdan bilet satın alma ve konsere gitme niyetlerini ifade ettiler.

 

Fotoğraf: Drew Beamer
İlginizi Çekebilecek Yazılar  The Weeknd Yeni Şarkısının Eşsiz Token Satışını 3 Nisan’da Yapıyor