Dünya Sağlık Örgütü Yardım Etkinliği

Dünya Sağlık Örgütü ve 2030 yılına kadar aşırı yoksulluğu sona erdirmek için bir kollektif olan Küresel Vatandaş (Global Citizen), yerel ve bölgesel hayır kurumları için yardım toplanacak bir etkinlik düzenliyorlar.

 

18 Nisan’da dünya çapında yayınlanacak olan etkinliğin adı: “One World-Together At Home”.

 

Lady Gaga’nın küratörlüğünü yapacağı etkinlikte ev sahipleri Amerika’nın gece yarısı yıldızları Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel ve Stephen Colbert olacak. Programa Billie Eilish, Chris Martin, J Balvin, John Legend, Kacey Musgraves, Lizzo, Maluma, Paul McCartney ve Stevie Wonder gibi sanatçıların katılması bekleniyor. Söylentilere göre Susam Sokağı dizisinin oyuncuları da katılacaklar.

 

Etkinlik, internet üzerinden akla gelebilecek her video ve sosyal platformda yayınlanacak. Lady Gaga, etkinlik kapsamında bağış toplamayla ilgileniyor ve Apple CEO’su Tim Cook’u arayarak, şirketinden 10 milyon Dolarlık bir bağış aldı.

 

1985 yılında gerçekleştirilen Live Aid konserinin bugünkü versiyonu gibi gözüken etkinlikten elde edilen bağışlar tüm dünyadaki sağlık çalışanlarının desteklenmesi ve malzeme ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılacak.

 

Fotoğraf: Anthony DELANOIX
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Anghami’den Hisse Satışı