Doğan Müzik ve Warner İşbirliği

Doğan Müzik ve Warner Grubu arasındaki işbirliğinin küresel adımları devam ediyor. Aleyna Tilki’nin geçen yaz imzalanan sözleşmenin ilk ürünü olarak ingilizce single Retrograde’i yayınlandı. İki grup arasındaki işbirliğinin bir diğer ismi de Edis.

 

Doğan Müzik ve Warner grupları arasında imzalanan sözleşme kapsamında çalışmalar devam ediyor. İşbirliğinin bir boyutu Warner repertuarının ülkemizde pazarlanmasını içerirken diğer boyutu ise sanatçılarımızın küresel pazara açılmasını sağlamaya yönelik.

 

Bu bağlamda ilk gerçekleşen çalışma Aleyna Tilki tarafından seslendirilen Retrograde isimli tekçaların pazara sürülmesi oldu. Bu çalışmada Dua Lipa, Sarah Hudson ve Clarence Coffee Jr gibi ünlü şarkı yazarları ile Diplo, King Henry ve Jr Blendr gibi besteciler yer aldı.

 

İki grup arasındaki bir diğer somut proje de Edis’in dünya müzik piyasalarına sunulması konusunda olacak. Bu işbirliği dünya müzik medyasında haber olmuş ve Warner’ın Yükselen Pazarlar Başkanı Alfonso Perez Soto’nun, Edis’in sadece inanılmaz bir sanatçı değil aynı zamanda fantastik bir kişi olduğunu belirterek çalışmalarının dünyayla paylaşmakta sabırsızlandıklarını ifade ettiği yazılmıştı.

 

Fotoğraf: Gabriel Barletta
İlginizi Çekebilecek Yazılar  UMG’de Virgin Records İçin Yeni Dönem