Dijital Baskı Geliyor

Web3 pazar yeri Serenade, listelere girmeye uygun yeni bir dijital format başlatmak için Warner Records UK ile iş birliğine gitti. Serenade, Muse LP’nin listelere girmeye uygun Digital Pressing’i (Dijital Baskı) için Warner Records ile birlikte çalışıyor.

 

Dünyada ilk olarak basılacak olan, Dijital Baskı olarak isimlendirilen sınırlı sayıda ve koleksiyonluk müzik formatı, 2015’teki albüm streamlerinden bu yana  İngiltere ve Avustralya listelerine uygun ilk müzik formatı olacak.

 

Muse, yakında çıkacak albümleri “Will Of The People”ı Dijital Baskı (Digital Pressing) olarak çıkacak bu yeni formatı hayranlarına sunan ilk sanatçı olacak.

 

The Amazons ve Virgin, listelere uygun bir NFT’yi 2 Eylül’de piyasaya süreceklerini zaten açıklamış olsalar da, Muse albümü bir hafta öncesinde 25 Ağustos’ta piyasaya sürecek.

 

Dijital Baskı, Serenade tarafından tasarlanan, listeye uygun tek bir dijital sürüm (daha geniş kapsamlı bir sürüm paketinin parçası olmanın aksine). Blok zincirinde bulunan ve doğrulanabilir sahiplik ve ikincil piyasalarda alıp satma  gibi Web3 özellikleri taşıyan  Dijital Baskı, sanatçılar, hak sahipleri ve içerik sahipleri için de telif haklarının doğruluğunu ve kalıcılığını sağlayacak.

 

Yeni format 20 sterline, kredi kartı veya banka kartıyla satın alınabilecek. Önemli genel giderler ve mevcut altı ila dokuz aylık bir teslim süresi gerektiren vinyl üretiminin aksine, Dijital Baskı oluşturmanın hiçbir maliyeti olmadığı ve üretim süresinin iki haftadan az olabileceği söyleniyor.

 

Serenade, listelere uygun ilk NFT pazarı olmak için İngiltere’de Official Chart Company ve Avustralya’da ARIA ile çalıştı. “Will Of The People”, bu yeni düzenleme kapsamında resmen tanınan ilk Dijital Baskı ve bir adet satış bir albüm birimine eşdeğer olacak. Bugüne kadar, NFT olarak teslim edilen hiçbir albüm İngiltere’nin veya Avustralya’nın resmi albüm listelerine girmedi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  IMPALA’dan Covid-19 Haritası ve Kriz Planı

 

Serenade, 2021 sonbaharında piyasaya çıkmasından bu yana Young MA, The Kooks, Jungle, Super Furry Animals ve Frank Carter & The Rattlesnakes gibi çok sayıda sanatçıyla çalıştı.