Deezer’ın Meksika’daki Hızlı Büyümesi Devam Ediyor

Deezer’ın Meksika’daki hızlı büyümesi devam ediyor ve ülke genelinde erişimi hızla genişliyor. Temmuz ayında Azteca TV ile ortaklığının başlamasının ardından, Deezer’in aktif kullanıcıları 3 ayda % 20 büyüdü.

 

TV Azteca ile ulusal pazarlama kampanyasını başlattıktan sadece bir ay sonra, Deezer en çok indirilen ikinci müzik streaming uygulaması oldu. Ekim 2020’nin sonunda, uygulama ülkede 3 milyondan fazla indirildi. Bu, geçen yılın aynı dönemine göre % 50’lik bir artış. Temmuz ve Kasım arasında stream sayısında yaklaşık % 43 ve dinleme süresinde % 13 artış gördü.

 

Öte yandan Deezer ve TV Azteca  “Deezer Live” programıyla bir ilke imza attılar. Bu, Meksika’da herhangi bir müzik streaming hizmeti tarafından ortaya çıkartılan ilk televizyon müzik programı oldu. Program düzenli olarak Ivy Queen gibi uluslararası Latin yıldızlarının yanı sıra Dstance ve Mati Gómez gibi gelişmekte olan yerel Meksikalı yeteneklerden özel içerikler sunuyor.

 

Deezer Ticari İşler Sorumlusu Laurence Miall-d’Août, “Biz küresel ölçekte bir büyümeye odaklanmış durumdayız. Fransa’da birinci olmanın yanı sıra Brezilya’da ikinci MENA bölgesinde ise lider oyuncu konumundayız. Meksika bizim için uzun dönemli bir yatırım. TV Azteca ile münhasır ortaklığımıza ek olarak, orijinal içerik ve yerel podcast’leri içeren bir yaklaşımla Meksika’daki varlığımızı güçlendirmeyi planlıyoruz” dedi.

 

Fotoğraf: 杨 宏博
İlginizi Çekebilecek Yazılar  TRUMP’dan Kararname: TENCENT ve TİKTOK’a Yasak