Concord’da Yeni Dönem

Concord, bağımsız Avustralyalı müzik edisyon şirketi Native Tongue’u satın aldığını ve Avustralasya bölgesindeki ilk ofislerinin, Concord Music Publishing Australia & New Zealand’ın (ANZ) açılışını duyurdu.

 

Yapılan açıklamada Concord’un Native Tongue’a ve çalışanlarına yaptığı yatırım, şirket için bir başka stratejik hamleye işaret olarak nitelendirildi ve küresel erişimini, sanatçılarına, şarkı sözü yazarlarına, bestecilerine ve oyun yazarlarına sağlayabileceği kaynakları daha da genişlettiği ifade edildi.

 

2003 yılında Chris Gough tarafından kurulan Native Tongue, şarkı sözü yazarları ve bestecilerinin kariyerleri boyunca gelişmeleri ve hedeflerine ulaşmaları için kendini adamış bir edisyon olarak tanımlandı.

 

Concord Music Publishing ANZ, Sidney ve Auckland’daki personeliyle Melbourne merkezli olacak. İdari Müdür Jaime Gough ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Chelsea Gough tarafından yönetilecek.

 

Native Tongue kadrosunda Courtney Barnett, Stuart Crichton (Backstreet Boys, Kesha, Kygo), Sophie Curtis (Cosmos Midnight, Jessica Mauboy, aespa), Sir Dave Dobbyn, Jon Hume (Dean Lewis, Sofi Tukker), M- gibi yazarlar yer alıyor.

 

Avustralya ve Yeni Zelanda’daki başarılarına ek olarak Native Tongue, Asya’da şarkı yazarlarıyla birlikte Kore listelerinde 1 numarada yer alan 5 albümde, 2022’nin başında Japonya’da art arda iki kere 1 numarada yer alan bir albümde bulundu.

 

Native Tongue aynı zamanda birçok uluslararası kataloğun alt editörüdür ve Concord’u (ve daha önce Boosey & Hawkes ve Imagem) Avustralya ve Yeni Zelanda’da 12 yıldan fazla bir süredir temsil ediyor. Yapılan yatırım bu iş birliğinin bir devamı niteliğinde.

 

Açıklamada yatırımın tutarına ilişkin herhangi bir bilgi verilmedi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Warner Music’ten Yeni Katalog Yatırımı: David Guetta