Çocuklar İçin Oyuncak ve Müzik: Universal Lego İşbirliği

LEGO Group ve Universal Music Group (UMG), çocukların yaratıcılığını ve müzik tutkusunu teşvik etmek ve geliştirmek için tasarlanmış, eğlenceli ve yenilikçi bir müzik videosu oluşturma deneyimi olan LEGO® VIDIYO ™ ‘yu  duyurdu.

 

LEGO VIDIYO, çocukların UMG sanatçılarının liste başı şarkıları başta olmak üzere, dünyanın dört bir yanından parçaları kullanarak, kendi müzik videolarını yöneterek, üreterek, paylaşarak ve videolarda başrol oynayarak büyük hayaller kurmalarına yardımcı olan yepyeni bir oyun yöntemi olarak tanıtıldı.

 

LEGO VIDIYO, 7-10 yaş arası çocuklara yönelik, fiziksel ve dijital oyun dünyalarını dolaşabilecekleri güvenli bir evren sağlamayı hedefliyor. Açıklamaya göre Platform, çocukların diğer insanlarla duygusal ve yaratıcı bir şekilde bağlantı kurma becerilerini artıran, gelişimleri için temel olan güçlü bir kombinasyon olan oyun ve müziği birlikte kullanmalarına olanak veriyor.

 

LEGO tarafından yapılan açıklamada, VIDIYO anonimlik ile birlikte ebeveyn onayını ve uygulamaya yüklenen tüm içeriğin dışarıdan denetlenmesini gerektirdiğinden, ebeveynlerin, çocuklarının güvende kalırken yaratıcılıklarını serbest bıraktığından emin olabilecekleri vurgulandı.

 

LEGO ve Universal’in 2020 Nisan ayında duyurdukları ortaklık sonrasında bu ilk birliktelikleri oldu.

 

Son dönemlerde müzik tüketiminde önemli bir faktör olan çocuklara yönelik bu tür girişimlerin artması bekleniyor.

 

Fotoğraf: Daniel Cheung
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Oyun Sektörü ve Müzik