Chartmetric’ten Sanatçı Kariyer Aşaması ve Sanatçı Gelişmesi Ölçümü

Sanatçılar her gün çeşitli sosyal medya ve streaming platformlarında hayranlarıyla etkileşim kuruyor. Bu etkileşimi düzinelerce platformdaki değerle karşılaştırmak kolay değil, ancak  sanatçı ve yöneticileri için çok önemli. Bu sebeple sanatçının günümüzün dijital müzik ortamında nasıl ilerlediğini basitleştirerek göstermek için Chartmetric, Artist Career Stage ve Artist Growth isimli kendi kategorizasyon sistemini geliştirdi.

 

Chartmetric Sanatçı Puanı, milyonlarca sanatçıyı günlük olarak güncelleyen ve bir sanatçının kariyerindeki iniş ve çıkışları yansıtması amaçlanan küresel bir popülerlik endeksi. Şirket, promosyon kampanyasından, sosyal medyadaki bir eğilime tüm etkilerin  puanınızda görünür olması gerektiğini belitti.

 

Chartmetric Sanatçı Kariyer Aşaması (Chartmetric, Artist Career Stage) , bir sanatçının Chartmetric Sanatçı Puanının son 360 gününün medyanına göre hesaplanmasında oluşuyor ve haftada iki kez güncelleniyor.

 

Chartmetric Sanatçı Gelişmesi (Artist Growth) ise, Chartmetric Sanatçı Puanının son 30 günlük ortalaması ile Chartmetric Sanatçı Puanının son 60 günlük ortalaması arasındaki farka göre hesaplanan kısa vadeli bir metrik. Ayrıca yine haftada iki kez güncelleniyor.

 

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  300 Entertainment’ın Warner’a Satışı Gerçekleşti