Cep Telefonları Oyun Oynamada Birinci

Amerika’da e-marketer tarafından yaptırılan bir araştırmaya göre 2020’de oyun kullanımları arttı. Araştırma oyun oynamak için en popüler aracın cep telefonu olduğunu ortaya koydu.

 

Araştırmaya göre ABD’de bu yıl ki aylık cep telefonu oyuncusunun 2020’ye göre % 1,2 artışla 159,1 milyon olması bekleniyor. Bu, ABD’deki tüm dijital oyuncuların % 89,5’i ve cep telefonlarını önemli bir farkla lider cihaz yapıyor.

 

Yapılan araştırmada her yerde oynanabilir olmasının mobil oyunları biraz daha popüler kıldığı, tüketicilerin çoğunun cep telefonuna sahipken oyun konsoluna sahip olmadığı ortaya konuluyor. 2021’de aylık cep telefonu oyuncu sayısının biraz artması, masaüstü/dizüstü bilgisayar ve tablet oyuncularının sayısının ise biraz azalması bekleniyor. Ayrıca pandeminin azaldığı dönemde işe gidip gelmeye başlamalarıyla mobil oyunların oynanmasında artış olacağı tahmini yapılıyor.

 

Bu yıl ABD’de 2020’ye göre % 1,3 artışla 157,3 milyon akıllı telefon oyun uygulaması kullanıcısı olacağı tahmin ediliyor.

 

Araştırmaya göre 2020’de mobil oyunların büyümesinde, pandemi sırasında kendilerini eğlendirmek ve başkalarıyla bağlantı kurmak için ilk kez oyun oynamaya yönelen yaşlı kullanıcıların etkisi var.

 

Yeni mobil oyunculardaki artış ve mevcut oyuncuların aktivitesindeki artış nedeniyle pandemi sürecinde mobil oyun için harcanan süre de önemli ölçüde arttı. ABD’li yetişkinlerin 2020’de mobil oyun uygulamaları için 2019’a göre % 16,8 artışla günde ortalama 27,3 dakika harcadıkları tahmin ediliyor.

 

Mobil oyun uygulamalarıyla harcanan süre bu yıl % 2,2 azalacak ve günde ortalama 26,7 dakikaya düşecek. Bununla birlikte, harcanan ortalama süre 2021’de 2019’a göre çok daha yüksek olacak (2019’da günde 23,4 dakika).

 

Genel olarak, harcanan zamandaki hafif düşüşe rağmen, 2021’de aylık kullanıcı sayısındaki hafif artış, mobil oyun için iyiye bir işaret. Pandemi sırasında mobil oyun oynamaya başlayan birçok tüketicinin, pandemi sonrasında daha az sıklıkta olsa da mobil oyun oynamaya daha az da olsa devam edeceği anlaşılıyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Dünya Eser Sahipleri Birlikleri Konfederasyonu CISAC 2020 Raporunu Yayınladı

 

Fotoğraf: SCREEN POST