Canlı Streamden 130.000 Dolar Kazanç

Pandemi günlerinde hızla popülerleşen canlı stream uygulamalarının başarı hikayelerine bir yenisi daha eklendi. Japon sanatçı REOL YouTube üzerinden yaptığı canlı streamden 130.000 dolar kazandı.

 

Musically tarafından yapılan haberde açıklamanın YouTube Siyah Müzik ve Kültürü Direktörü Tuma Basa tarafından yapıldığı belirtildi. Basa’nın verdiği bilgiye göre Reol canlı yayında 181.000 izleyiciye ulaştı ve hayranları chat penceresinde asılı kalan süper chat mesajlar ve sohbetlerinin öne çıkmasını sağlayan süper sticker gibi satın almalar gerçekleştirdiler. Ortalama bir alıcının 34 dolar harcadığı görüldü.

 

Bu büyük başarıya ulaşabilmek için Reol, konser öncesi gerçekleştirilen çeşitli canlı müzik ve sohbetlerinde süper chat ve süper sticker kullanmanın nasıl olacağını ve verecekleri desteklerin ne işe yarayacağını anlatarak hayranlarını bilgilendirdi.

 

Süper chat ve süper sticker Youtube’da hayli zamandır bulunan ama müzik dünyasına yeni açılan uygulamalar. Reol konseri bunların pratikte denendiği ilk vakalardan birisi oldu ve başarıyla sonuçlandı.

 

Fotoğraf: Dale Scogings
İlginizi Çekebilecek Yazılar  Live Nation 2020 Finansal Sonuçları’nı Açıkladı