Canlı Konserler Başlıyor

Salgının kontrol altına alındığı ülkelerde canlı konserler yeniden başlarken sıkı önlemler alınmaya devam ediyor. Seyirci sayısına getirilen kısıtlamalar ve diğer önlemler nedeniyle bilet fiyatlarında artış oluyor.

 

10-11 Temmuz tarihlerinde Almanya Saksonya’da gerçekleştirilen iki konserde 1.500 civarında izleyici yer aldı. Japonya Hükümeti önlemleri biraz daha gevşeterek kapalı mekanlarda 100 kişiyle sınırlı olan katılımcı sayısını 5.000 kişiye çıkardı.

 

Ne var ki her iki ülkede de katılımcıların sağlığını korumaya yönelik bir dizi başka önlem devreye alındı. Japonya mekanın kapasitesinin yüzde ellisini aşmama sınırıyla birlikte tuvalet vb. hizmetlerde özel önlemleri zorunlu kıldı.  Almanya’daki konserde dinleyiciler dörder kişilik bölmelerde bulunmak zorundalar. Bölme uygulaması nedeniyle maske takılması zorunluluğu bulunmazken giriş çıkışlar insanların temasını önleyecek şekilde tek yönlü olarak düzenlendi.

 

Dinleyici sayılarının sınırlanması ve ek önlemlerin maliyetleri nedeniyle bilet fiyatlarında önemli artışların olduğu görülüyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Peermusic Tencent Music İle Anlaştı