ByteDance’tan Yeni Streaming Hizmeti

TikTok’un sahibi ByteDance bu yılın sonlarında Çin’de yeni bir müzik streaming hizmeti başlatmayı planlıyor. Şu an geliştirme aşamasında olan hizmet geçici olarak “Feilo” olarak adlandırılıyor.

 

“Luna” adıyla piyasaya çıkması beklenen hizmete ilişkin haber Çin kaynaklı haber sitesi 36 Kr’de yayınlandı. Habere göre yeni hizmete ByteDance Ürün ve Strateji Başkan Yardımcısı Alex Zhu başkanlık edecek. ByteDance, yapım şirketleri ile yeni uygulama için sağlam lisans anlaşmaları yapmanın peşinde ancak aynı zamanda bağımsız sanatçılarla da iş birliği kurmaya çalışacak. Söz konusu uygulamada bağımsız sanatçılara yer verileceği için diğer hizmetlerden farklı olması bekleniyor.

 

ByteDance’in yeni uygulaması Tencent münhasır uygulamaları nedeniyle verilen ceza sonrasında Tencent’in münhasır anlaşmalarını sonlandırmasının ardından geldi. Haber kaynağı, TechPlanet adlı şirketin Temmuz ayında ByteDance’in Yinhefangzhou veya Galaxy Ark adlı bağımsız sanatçılar için bir müzik dağıtım hizmetini test ettiğini de bildirdi.

 

ByteDance Mart 2020’de Hindistan’da Spotify rakibi Resso adlı bir müzik streaming hizmetini başlatmıştı.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar  Merlin ve JOOX Sözleşmesi İmzalandı