BTS’nin Çevrimiçi Konseri 993.000 Bilet Sattı

BTS’nin sahne aldığı dijital konser etkinliğini dünyanın her yerinden seyirciler çevrimiçi izledi.

 

Dünyanın tanınmış K-Pop gruplarından BTS, müzik piyasasında popülerliğiyle dikkat çekiyor. Özellikle genç kesim tarafından çok sevilen grubun A.R.M.Y. olarak adlandırılan büyük bir hayran kitlesi var.

 

Grup pandemi döneminde de çevrimiçi konser etkinliği düzenledi. Oldukça profesyonel düzenlenen bu etkinlik seyircilerden tam not aldı. Hayranları grubu çevrimiçi etkinlikte de yalnız bırakmadı. Variety’nin haberinde vermiş olduğu verilere göre, grubun konserine 191 farklı ülkeden 993.000 izleyici katıldı.

 

Konser etkinliği hafta sonu, iki gün gerçekleşti. Amerika’dan katılanlar için etkinlik bilet fiyatları iki gün için 81-91 dolar, tek gün içinse 45-55 dolar arasında değişiyordu. Ön satışlarda 4K çözünürlüklü biletler satıldı. Bu biletler kısa sürede hayran kitlesi A.R.M.Y. tarafından alındı.

 

Aslında bu konserin seyircili olması planlanmıştı, fakat pandemi nedeniyle bu mümkün olamadı. İki gün boyunca BTS grubu konserde 23 şarkı söyledi. İzleyiciler konser süresince sahnedeki altı farklı kameradan birini seçerek izleme imkanına sahip oldu.

 

Fotoğraf: Aditya Chinchure
İlginizi Çekebilecek Yazılar  YouTube Music’ten My Mix Uygulaması