BTS Topluluğu Fortnite Partisinde Sahne Alacak

K-Pop topluluğu BTS Epicgames’in efsane oyunu Fortnite içinde sanal konser verecek. Epicgames tarafından duyurulan sanal konser 26 Eylül Cumartesi TSİ 03.00’de gerçekleşecek.

 

Duyuruda “BTS, tüm particiler için Çılgın Parti’nin Ana Sahne’sini aydınlatmaya hazır. BTS’nin bomba gibi single’ı “Dynamite”ın dünyada ilk kez ön gösterimi yapılacak müzik klibinin koreografi versiyonu için 26 Eylül Cumartesi TSİ 03.00’da Çılgın Parti’ye uğramayı unutmayın!” denildi.

 

Bir saat süreyle gösterilecek olan video daha sonra BTS’nin kendi sayfasında gösterime girecek.

 

Hayranlar ayrıca videonun yayınlanmasından önce Fortnite’ın oyun içi mağazasından bir çift BTS temalı duygu (emotes/karakterleri için dans hareketleri) satın alabilecekler ve bu ifadeler oyunun diğer tüm modlarında da kullanılabilir olacak.

 

Epic’in yeni Party Royale alanı, oyuncuların devasa yeni müzik deneyimlerinden zevk almaları için hazırlanmış, şiddet içermeyen bir alan. Epic, Los Angeles’ta bu performansların gerçekleşebileceği yüksek teknolojili bir stüdyo da kurdu.

 

Fortnite’ın Party Royale formatı ve yeni stüdyosunda geçen hafta sonu bir gösteri yayınlandı ve Ekim ayında daha çok gösterinin Party Royale’de yer alması bekleniyor.

 

Epic Games Fortnite oyunu içersinde başarılı konserleriyle tanınıyor. Nisan ayında gerçekleşen Travis Scott etkinliğin 27,7 milyon kişi izlemişti. Diğer taraftan BTS, Haziran 2020 içindeki biletli stream edilen canlı konserinde aynı anda 756.600 izleyiciye ulaşarak 20 milyon dolar civarında bir gelir elde etmişti.

 

Fortnite ve BTS işbirliği müzik ve oyun sektörleri arasında gelişmekte olan işbirliğini hızlandıracak bir etki yapabilir.

 

Fotoğraf: Sean Do
İlginizi Çekebilecek Yazılar  2020 Amerikan Müzik Ödülleri Belli Oldu